خانواده‌ها روش‌های مصرف بهینه آب را فرا می‌گیرند

بجنورد-ایرنا- رئیس بازرسی آب و فاضلاب کشور گفت: برای نخستین بار در سطح کشور از توان نیروهای بسیج برای فرهنگ سازی مصرف آب و ترویج رعایت الگوی مصرف استفاده می‌شود و در این زمینه خانواده‌ها روش های مصرف بهینه آب را فرا می‌گیرند.

سیدابوالحسن خاتمی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: انجام اقدامات فرهنگی یکی از مهم ترین ابزار برای تبیین اهمیت لزوم صرفه جویی ومدیریت مصرف آب در جامعه است و در این زمینه، بسیج  به عنوان یک ان. جی او بزرگ، وارد عرصه شده است.

جانشین بسیج حوزه آب و فاضلاب کشور افزود: بسیج بزودی در سراسر استان ها، کار آموزش را آغاز می کند.

وی گفت: باید آموزش ها در زمینه رعایت الگوی مصرف، به خانواده ها سوق داده شود و مردم با روش های مصرف بهینه آب آشنا شده و تبعات مصرف بی رویه در جامعه تبیین شود.

جانشین بسیج حوزه آب و فاضلاب کشور اظهار داشت:  ایران رتبه ۸۲ کشورهای جهان در زمینه میزان نزولات جوی دارد و میانگین میزان بارش در کشور ما، ۲۵۰ میلی متر در سال است که برخی سال ها به ۲۱۰ میلی متر هم رسیده است.

وی گفت: با این وجود، میانگین مصرف آب در کشور ما به ازای هر نفر، ۲۰۰ لیتر در روز است اما این رقم در  جهان ۱۵۰ لیتر است که البته برنامه ریزان عقیده دارند این میزان باید به ۱۲۰ لیتر در روز کاهش یابد.

رئیس بازرسی آب و فاضلاب افزود: ایران با مشکل کمبود آب روبه رو است از این رو باید مردم با تبعات و اثرات ناشی از عدم توجه به رعایت الگوی مصرف آشنا شوند و مصرف آب را مدیریت کنند.

۷۱۸۵/ ۶۰۴۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =