۷۰ طرح و پروژه راهسازی با اعتبار ۴۰۰  میلیارد ریالی در سلطانیه اجرا شد

زنجان - ایرنا - از ابتدای روی کار آمدن دولت تدبیر و امید تاکنون، قریب به ۷۰ طرح و پروژه راهسازی با اعتباری قریب به ۴۰۰ میلیارد ریال در شهرستان سلطانیه اجرا و به مرحله بهره برداری رسیده است.

فرماندار سلطانیه روز دوشنبه در جمع خبرنگاران گفت: از ابتدای دولت یازدهم تاکنون تعداد ۲۰ دستگاه ماشین آلات سنگین به ارزش ۷۶ میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال به ناوگان راهدارخانه های این شهرستان تخصیص یافته است.

حسین رحمانی هزاررو افزود: از  سال ۹۲ تاکنون همه ساله  عملیات لکه گیری محورهای مواصلاتی واقع در حوزه استحفاظی راهداری شهرستان از سوی عوامل این ارگان انجام یافته و در مجموع اعتباری بالغ بر۲۷ میلیارد و ۷۵۰ میلیون ریال را به خود اختصاص داده است.
این مسئول یکی دیگر از مهمترین اقدامات عمرانی در حوزه راهسازی را روکش محورهای مواصلاتی اعلام کرد و گفت: طی ۱۲ فقره طرح و پروژه مجزا این کارها به منصه ظهور رسیده و اعتباری بالغ بر  ۱۳ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال را شامل می شود.
فرماندار سلطانیه ادامه داد: همچنین اجرای خط کشی، نصب علایم ایمنی و ایمن سازی حرایم راه ها طی ۱۴ طرح مجزا در سالهای مختلف از دیگر اقدامات حوزه راهسازی با اعتباری بالغ بر ۲۲ میلیارد و ۵۵۰ میلیون ریال انجام گرفته است.

وی اضافه کرد: سایر عملیات ها نیز اعم از بازگشایی مسیرها و ورودی روستاها، جدول گذاری در رفوژهای میانی شریانها، شن ریزی مسیرهای روستایی، تعمیرات ابنیه، حریم زنی، شانه سازی، تسطیح، احداث کانال، بازسازی، زیرسازی و احداث راه روستایی، ریزش برداری و پاکسازی، ترانشه برداری، تیغ زنی و ایجاد کانال  غیره  به عنوان مجموعه اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه راهسازی بشمار می رود که در مجموع اعتباری بالغ بر ۶۷ میلیارد و ۳۷۰ میلیون ریال به خود اختصاص داده است.
رحمانی افزود: در سال جاری نیز تعریض محور جاده ترانزیت زنجان – سلطانیه، احداث راه و آسفالت ریزی محور ویر – داش کسن با اعتبار ۲۴ میلیارد ریالی، ادامه اجرای طرح راهسازی محورهای کوهستانی روستهای ونونان و برنقور با اعتباری بالغ بر ۳۱ میلیارد ریال از جمله پروژه های در دست اجرا است.
فرماندار سلطانیه  یادآور شد: دولت تدبیر و امید تمامی همت خود را بکار گرفته تا ضمن محرومیت زدایی، ارتقای شاخص های معیشتی و رفاهی را بویژه برای روستاییان به ثمر بنشاند که از جمله آنها می توان به افزایش سطح سرویس دهی محورهای مواصلاتی در حوزه استحفاظی شهرستان اشاره  کرد.

شهرستان سلطانیه با ۳۰ هزار نفر جمعیت در ۴۰ کیلومتری از مرکز استان زنجان قرار دارد.

۹۶۴۶/۶۰۸۵

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =