افزایش ۱۱ درصدی حاجیان کشورهای خارجی نسبت به سال گذشته

تهران - ایرنا - وزارت کشور عربستان سعودی اعلام کرد: تاکنون بیش از یک میلیون زائر از کشورهای مختلف برای انجام مناسک حج تمتع وارد این کشور شده اند که این رقم نسبت به مدت مشابه سال گذشته، حدود ۱۱ درصد افزایش نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی حج، مدیریت عمومی گذرنامه وابسته به وزارت کشور عربستان در اطلاعیه ای اعلام کرد: از زمان آغاز موسم حج تا امروز یک میلیون و ۸۴ هزار و ۷۶۲ حاجی از خارج وارد این کشور شده اند.

بر همین اساس، ‌ تعداد یک میلیون و ۲۰ هزار و ۵۶۲ نفر از حجاج از طریق هوایی به سرزمین وحی سفر کرده اند که تعداد ۵۳ هزار و ۸۴۲ نفر با استفاده از خودروهای عمومی یا شخصی و از طریق زمینی و ۱۰ هزار و ۳۵۸ نفر نیز با کشتی و از طریق دریا برای انجام مناسک حج تمتع وارد عربستان شده اند.
مسئولان سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران نیز اعلام کرده اند شمار زائران ایرانی که تاکنون وارد سرزمین وحی شده اند، به حدود ۶۷ هزار نفر می رسد. هم اکنون ۶۰ هزار و ۲۲۳ زائر ایرانی در مکه مکرمه و شش هزار و ۶۴۶ زائر نیز در مدینه منوره بسر می برند. این تعداد در قالب ۴۶۹ کاروان سازماندهی شده اند. شمار کل کاروانهای حجاج ایرانی در مناسک حج امسال ۵۸۹ کاروان اعلام شده است.
ورود زائران ایرانی با پروازهای شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (هما) به عربستان تا ۱۴ مرداد ادامه دارد.                                                  

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =