۲۵۳۳ پروژه عمرانی محرومیت زدایی در جنوب شرق کشور افتتاح می شود

زاهدان -ایرنا- فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور گفت: ۲ هزار و ۵۵۳ پروژه عمرانی محرومیت زدایی و ۷۶۰ سری جهیزیه اهدایی رهبر معظم انقلاب روز پنجشنبه هفته جاری در آیینی با حضور مسئولان در جنوب شرق افتتاح و اهدا می شود.

به گزارش ایرنا سردار سرتیپ پاسدار محمد مارانی عصر دوشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: امنیت پایدار بسیار مهم و یکی از راه‌های رسیدن به آن توجه به موضوعات اقتصادی، مردمداری، مردم یاری و حوزه های اجتماعی و فرهنگی است.

وی ادامه داد: پنج محور اشتغال، آموزش، بهداشت و درمان، عمران و حوزه اجتماعی فرهنگی همواره مد نظر و از اولویت های کاری سپاه در حوزه خدمت رسانی به مردم بوده است.

 فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور بیان کرد: یکی از اقدامات اولیه و مهم در حوزه پیشرفت توجه به راه و جاده است که در این باره تا کنون بیش از ۹۶۰ کیلومتر مسیر جاده ای در سیستان و بلوچستان توسط سپاه ایجاد شده است.

وی اظهار داشت: در حوزه مسکن، هزار و ۶۲۹ مسکن ساخته و بازسازی شده که هزار و ۷۵ مورد ساخت و ۵۵۴ مورد تعمیر و بازسازی بوده است.

سردار مارانی به حوزه آموزش نیز اشاره کرد و افزود: آنچه در این حوزه مدنظر بوده ساخت مدرسه است که در این زمینه برای ساخت و بازسازی ۸۶ پروژه مدرسه اقدام شده که ۴۵ مورد ساخت و ۴۱ مورد بازسازی بوده است. 

وی تصریح کرد: ۱۹۶ مدرسه در سطح منطقه نیز سال گذشته در یک مرحله ساخته شده است.

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور خاطر نشان کرد: ۱۳۲ پروژه در حوزه فرهنگی، مذهبی، خانه عالم، مسجد، مجموعه های ورزشی و مانند آن است که بزودی افتتاح می شوند.

وی بیان کرد: همچنین ۲۵۷ پروژه در بخش کشاورزی انجام شده که از جمله آن می توان به احیای قنات، حفر چاه، ایجاد تصفیه آب، توجه به حوزه هوتک ها و حصار کشی آنها، نصب تصفیه کننده آب در مجاورتشان و ساخت سیل بند و مواردی از این دست اشاره کرد.

سردار مارانی تصریح کرد: یکی از حوزه های مهم در سیستان بلوچستان با توجه به بیشترین آمار جوان این استان اشتغال است که در این باره ۱۷ هزار پروژه تا کنون انجام شده و ۱۲۳ پروژه نیز روز پنجشنبه افتتاح خواهند شد.

وی تصریح کرد: در حوزه کمک های اجتماعی بیش از ۴۴۰ هزار برنامه در سیستان و بلوچستان انجام شده که ۷۶۰ مورد جهیزیه روز پنجشنبه اهدا خواهد شد.

فرمانده قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق کشور بیان کرد: هشت هزار و ۴۶۵ پروژه در دست اقدام با موضوعات مختلف در حوزه سپاه وجود دارد.

وی طرح «رزاق »را یکی از طرح های مهم سپاه در حوزه تامین معیشت مردم سیستان و بلوچستان دانست که کارهای خوبی در این زمینه انجام و در حال انجام است.

۹۹۱۴**۳۲۱۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =