۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۵
کد خبرنگار: 2327
کد خبر: 83416811
۰ نفر
ترامپ طرح پرداخت غرامت به قربانیان ۱۱ سپتامبر را به قانون تبدیل کرد

تهران – ایرنا - دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه با امضای طرح صندوق پرداخت غرامت به خانواده های قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، این طرح را به قانون تبدیل کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از واشنگتن، براساس طرحی که کنگره آمریکا با اکثریت آرا تصویب کرد صندوق پرداخت غرامت به قربانیان حملات ۱۱ سپتامبر به شهرهای نیویورک و واشنگتن به صورت دائمی تامین بودجه می شود.
دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا امروز این طرح را به قانونی تبدیل کرد که ۷۳ سال دیگر اعتبار دارد.

براساس این قانون، هر کسی که از حملات ۱۱ سپتامبر صدمه فیزیکی دیده باشد یا خانواده های قربانیان این حملات، تا مدت ۷۳ سال آینده از دولت آمریکا غرامت دریافت می کند.

۱۱سپتامبر سال ۲۰۰۱ میلادی نقطه تغییری متفاوت در سیاست جهانی بود. گرچه آمریکا از این موقعیت برای پیشبرد راهبردهای جهانی خود استفاده کرد اما سرانجام به شکست سیاست های یکجانبه این کشور و ایجاد جهانی خشن تر و ناامن تر منجر شد.

 این رخداد بیش از ۳ هزار کشته و ۶ هزار مجروح برجای گذاشت اما اثرات و پیامدهای آن در عرصه بین المللی بسیار فراتر از آمریکا رفت. به عبارت دیگر ، مجموعه حملات تروریستی موجب تغییراتی اساسی در سیاست های بین المللی شد. 
بسیاری کارشناسان اعتقاد دارند اگرچه آمریکا توانست جنگ با تروریسم را با این واقعه توجیه کند اما در مقابل موج ترور و خشونت به سرتاسر جهان انتشار یافت.  ۹۰۴۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =