آذربایجان شرقی میزبان رییس جمهوری است

تبریز - ایرنا - استاندار آذربایجان شرقی گفت: تبریز و خطه آذربایجان، پنج شنبه هفته جاری، میزبان حجت الاسلام و المسلمین حسن روحانی، رییس محترم جمهوری و تعدادی از اعضای هیات دولت است.

 محمدرضا پورمحمدی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: در این سفر که برای افتتاح و بهره برداری از پروژه های مربوط به  آب های مرزی انجام می شود، سه پروژه مهم سد حاجیلارچای در شهرستان ورزقان با سرمایه گذاری ۱۵۶ میلیارد تومان، بهره‌برداری از آب های ارس  با سرمایه گذاری ۳۵۰ میلیارد تومان و شبکه آبیاری سد خداآفرین با سرمایه گذاری بیش از ۳۰۰میلیارد تومان، افتتاح می شود.

 وی افزود: در حوزه نیرو علاوه بر این سه طرح، فاز اول نیروگاه سیکل ترکیبی شهرستان هریس با ظرفیت ۳۰۰ مگاوات و ظرفیت اسمی ۵۰۰ مگاوات افتتاح می شود؛ در این طرح، ۲۱۰ میلیارد تومان به صورت ریالی و ۲۴۰ میلیون یورو  نیز به صورت ارزی، سرمایه گذاری شده است که در بخش نیرو و در مجموع، بیش از پنج هزار میلیارد تومان پروژه برای افتتاح داریم.
 پورمحمدی ادامه داد: در حوزه عمرانی نیز ۳۷۰ پروژه آماده افتتاح و قابل بهره برداری در آذربایجان شرقی وجود دارد که برای این پروژه ها نیز بیش از یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.
 
استاندار آذربایجان شرقی خاطرنشان کرد: در بخش صنعت و معدن،هشت پروژه پالایشگاهی و میراث فرهنگی و گردشگری نیز در مجمموع ۱۴۰ پروژه با سرمایه‌گذاری بیش از پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان وجود دارد که امیدواریم بخش عمده این پروژه‌ها در سفر آتی دکتر روحانی به آذربایجان شرقی افتتاح شود.
 
پورمحمدی افزود: در مجموع، هشت هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری ریالی و ۲۴۰ میلیون یور سرمایه گذاری ارزی در قالب ۵۲۱ پروژه، قابل افتتاح و بهره‌برداری است که بخشی از آن ها به دست ریاست محترم جمهوری افتتاح می‌شود.
 
وی همچنین گفت: سفر ریاست جمهوری و تعدادی از اعضای هیات دولت به آذربایجان شرقی، فرصت مغتنمی است که مشکلات استان را با این عزیزان در میان گذاشته و از نقطه نظرات، مساعدت‌ها و راهنمایی‌های این عزیزان برای اعتلای هرچه بیشتر استان بهره ببریم.

۶۱۳۲/۵۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =