۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۱۰
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83416786
۰ نفر
آموزش و پرورش البرز به کمک بخش کشاورزی می آید

کرج – ایرنا- تفاهم نامه همکاری سه جانبه بین آموزش و پرورش البرز ، پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران و استانداری البرز با هدف ترویج فرهنگ سواد کشاورزی منعقد شد.

براین اساس این تفاهم نامه بخشی از فعالیت های آموزشی ددر مدارس به ترویج فرهنگ کشاورزی و مشارکت دانش آموزان در این بخش اختصاص می یابد.

به گزارش ایرنا، مدیر کل آموزش و پرورش البرز روز دوشنبه در نشست انعقاد این تفاهم نامه اظهارداشت:  رویکرد اصلی شکل گیری پژوهش سراهای کشور، ایده پردازی، نوآوری و خلاقیت در ابعاد مختلف توسط دانش آموزان است.

سالار قاسمی بیان داشت : با توجه به فضای محدود مدارس، پژوهش سراها می توانند این ایده ها را عملیاتی کنند.

وی با اشاره به اینکه آموزش باید پژوهش محور باشد ، خاطرنشان کرد: ماهیت آموزش باید حس کنجکاوی، خلاقیت و پرسشگری را در دانش آموز افزایش دهد.

قاسمی  تصریح کرد: دانش آموز باید فرصت برای پرسش داشته و پاسخ مناسب را دریافت کند تا انگیزه خود را از دست ندهد.

وی اضافه کرد: پژوهش سراها باید از ظرفیت علمی و تحقیقاتی بخش های مختلف استفاده کنند زیرا فلسفه ی وجودی پژوهش سراها همین است و رویکرد محدودی نباید داشته باشند.

مدیر کل آموزش و پرورش البرز ادامه داد: با توجه به ظرفیت و مختصات مطلوب دانشکده کشاورزی و همچنین نبود هنرستان کشاورزی و نیاز شدید در این استان، با این همکاری بسیاری از مشکلات دراین زمینه رفع خواهد شد.

قاسمی یادآورشد: تحت پوشش قرار گرفتن و پایلوت بودن تعدادی از مدارس و اقدامات مشترکی که می توان انجام داد را باید در مفاد تفاهم نامه آورده و در اسرع وقت آغاز به کار کنیم.

وی با بیان اینکه یکی از کارهای مهم آموزش و پرورش فرهنگ سازی است، افزود: با این اقدام سواد کشاورزی و کارایی دانش آموزان و اولیاء آنان در بحث حفظ محیط زیست را نیز افزایش دهیم.

این مسئول یادآورشد: در حیاط مدرسه و با کاشت درخت و گل و استفاده از ایده وایده پردازی دانش آموز روی سواد کشاورزی آنها و فرهنگ سازی مسائل کشاوزی  کارکرده و تاثیر گذار بود .

استان البرز۴۶۰ هزار دانش آموز و حدود ۲۵ هزار فرهنگی دارد.

۲۸۱۹/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =