۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۰۴
کد خبرنگار: 2178
کد خبر: 83416752
۰ نفر
ارتش سوریه بخشی از استان حماه را آزاد کرد

تهران - ایرنا - ارتش سوریه امروز (دوشنبه) منطقه "الجبین" واقع در حومه شهر "حماه" در شمال غرب سوریه را آزاد کرد.

به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، ارتش سوریه با هجوم شبانه به مواضع تروریست های مسلح در حومه حماه علاوه بر آزادسازی الجبین توانست روستای "تل الملح" را هم به کنترل خود دربیاورد.

در اثنای بحران سوریه بیش از ۷۰ درصد از مناطق این کشور در تصرف تروریست ها قرار داشت که این وضعیت در سال های اخیر بهبود چشمگیری یافته است و اکنون نزدیک به ۸۰ درصد مناطق سوریه با عملیات ارتش و کشورهای دوست این کشور از دست تروریست ها آزاد و اقداماتی برای بازسازی و بازگشت زندگی به روال عادی در جریان است.

کشته شدن ۱۷۵ نظامی و غیرنظامی در ۴ ماه گذشته در ادلب

روسیا الیوم همچنین به نقل از «سرگئی رودسکوی» رئیس اتاق عملیات ستادکل نیروهای مسلح روسیه گزارش داد که در ۴ ماه گذشته میلادی، ۶۵ غیرنظامی و ۱۱۰ نفر از ارتش سوریه در منطقه ادلب کشته شدند.

وی تصریح کرد که در منطقه فرات که تحت کنترل آمریکا و ائتلاف بین المللی است در دو ماه گذشته شاهد ۳۰۰ عملیات تروریستی بوده است.

ادلب استانی در شمال سوریه و در همسایگی ترکیه است که بیش از ۳ میلیون نفر در آن زندگی می‌کنند و به آخرین محل استقرار تروریست‌ها و گروه‌های مخالف دولت سوریه تبدیل شده است.

چندی پیش، ارتش سوریه با حمایت روسیه تصمیم گرفت که به مواضع تروریست‌ها در سوریه حمله کند که ترکیه به بهانه احتمال گسیل شدن سیل پناه جویان به این کشور، راهی دیگر پیش روی روسیه گذاشت و توانست نظر مثبت ولادیمیر پوتین را برای توقف حمله احتمالی به ادلب را جلب کند.

براساس توافق ترکیه و روسیه، قرار شد منطقه‌ای حائل اطراف ادلب ایجاد شود و نیروهای ارتش ترکیه و روسیه در آن به گشت زنی بپردازند تا ترکیه این فرصت را بیابد که گروه‌های تروریستی و مخالفان مسلح را از یکدیگر متمایز کند، طرحی که به دلیل نرسیدن به اهداف از پیش تعیین شده، چندین بارتمدید شد و ترکیه اعلام کرده که به زمان بیشتری نیاز دارد.

از آن زمان تاکنون تروریست‌ها در سوریه بارها توافق کاهش تنش در منطقه امن یا حائل را زیرپا گذاشته اند.

سوریه نیز بارها بر عزم خود برای آزادی همه مناطق اشغالی تاکید کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =