۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۱۳
کد خبرنگار: 2971
کد خبر: 83416740
۰ نفر
روسیه: شرکت های آمریکایی نفت سوریه را به تاراج می برند

مسکو – ایرنا – رئیس اداره اصلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه اعلام کرد: شرکت های آمریکایی به استخراج نفت از میادین نفتی سوریه روی آورده و منابع طبیعی مردم این کشور را به تاراج می برند.

سرگئی رودسکوی روز دوشنبه در جمع خبرنگاران در مسکو گفت: تشکیلات آمریکایی، طرح تبهکارانه ای را برای تولید و فروش نفت از میادین نفتی کوناکو، ال عمر و تاناک در کرانه شرقی رودخانه فرات در سوریه به اجرا گذاشته اند و نفت سوریه از این طریق تاراج می شود.
وی خاطرنشان کرد: شرکت های امنیتی غیردولتی آمریکایی شمار کارکنان خود را در مراکز نفتی در شرق رودخانه فرات افزایش داده اند و این رویه همچنان ادامه دارد.
رودسکوی شمار مزدوران آمریکایی در این منطقه را بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر عنوان کرد.

وی ادامه داد: آمریکا بخشی از درآمدهای حاصل از قاچاق نفت سوریه را به جنگجویان و تروریست ها می دهد و بخشی نیز برای تطمیع سران قبایل محلی و شیخ ها و تشدید روحیه ضد دولت سوریه مصرف می شود.

دروغ بودن ادعای حمله روسیه به بازار ادلب

رئیس اداره اصلی عملیات ستاد کل نیروهای مسلح روسیه ادعای گروه کلاه سفیدها مبنی بر حمله روسیه به بازار الحول در استان ادلب و تخریب این بازار را دروغ و بی اساس خواند.
رودسکوی گفت: این بازار در وضع عادی فعالیت می کند و تصاویر هوایی این واقعیت را تایید می کند.
مرکز رصد حقوق بشر سوریه مستقر در لندن به تازگی با استناد به گزارش گروه کلاه سفیدها مدعی شد که هواپیماهای روسیه بازاری در استان ادلب را بمباران کرده اند.
رودسکوی در ادامه سخنان خود گفت که هواپیماهای نیروی هوافضای روسیه فقط به مراکزی حمله می کنند که از قبل تجسس شده باشد و حمله به اهداف دقیق و نقطه ای است.
وی تصریح کرد: تروریست ها تلاش می کنند به وجهه روسیه و سوریه در منطقه امن ادلب ضربه وارد کرده و آن را مخدوش کنند.
 

حملات تروریست ها ادامه دارد

رودسکوی گفت که حملات تروریست ها در منطقه امن ادلب در سوریه ادامه دارد و در این منطقه در چهار ماه اخیر ۱۱۰ نظامی بر اثر گلوله باران تروریست ها کشته شده اند.
 وی خاطرنشان کرد که تعداد قربانیان حملات تروریست ها در بین غیرنظامیان سوری به حدود ۶۵ نفر می رسد.
وی در همین حال گفت که در مناطق تحت کنترل آمریکا و ائتلاف تحت رهبری آن در شرق رودخانه فرات در ماه های ژوئن و جولای بیش از ۳۰۰ عمل تروریستی رخ داد و ۲۲۵ نفر جان خود را از دست دادند.
به گفته وی ۲۰۵ نفر از کشته شدگان را کردها تشکیل می دادند که متحدان آمریکا در سوریه محسوب می شوند و ۱۵۴ کرد سوری هم مجروح شده اند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =