۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۰
کد خبرنگار: 2089
کد خبر: 83416730
۰ نفر

برچسب‌ها

بارش‌های رگباری ارتفاعات سمنان را فرا می‌گیرد

سمنان- ایرنا- سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان گفت: بارش‌های رگباری با احتمال رعد و برق و وزش باد شدید، پدیده غالب در ۴۸ ساعت آینده این استان است.

ایرج مصطفوی عصر دوشنبه در گفت‌وگو با ایرنا افزود: بر اساس تحلیل آخرین تصاویر ماهواره‌ای و نقشه‌های پیش‌یابی در ۴۸ ساعت آینده، در ساعات بعد از ظهر رشد ابر و در برخی ساعات وزش باد شدید و گرد و خاک و گاهی کاهش دید افقی پیش‌بینی می‌شود.

وی با بیان اینکه در ارتفاعات و نواحی شمالی سمنان، مه آلودگی و بارش‌های پراکنده رگباری با احتمال رعد و برق پیش‌بینی شده، تصریح‌کرد: وزش باد با سرعت بیشتر در نیمه شرقی و جنوبی این استان پیش‌بینی می‌شود.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان بیان‌کرد: در ۲۴ ساعت گذشته، کمینه دمای هوای شهر سمنان ۲۹ و بیشینه دمای آن ۴۰ درجه سانتیگراد بود.

مصطفوی اضافه کرد: نردین با کمینه ۱۵ درجه سانتیگراد خنک‌ترین و آرادان با حداکثر دمای ۴۳ درجه سانتیگراد، گرم‌ترین نقاط استان سمنان گزارش شد.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان سمنان با اشاره به گزارش وضعیت هوای این استان در ۲۴ ساعت گذشته، اظهار داشت: بیشترین سرعت وزش باد در استان مربوط به دامغان با ۶۵ کیلومتر بر ساعت بود.

به گزارش ایرنا، سامانه هواگوی ۱۳۴ آماده ارائه اطلاعات هواشناسی و پیش‌بینی‌های جوی سمنان در تمام اوقات شبانه روز است، اداره کل هواشناسی استان دارای ۹ ایستگاه سینوپتیک، ۱۵ ایستگاه اقلیم شناسی و ۵۰ ایستگاه باران‌سنجی در نقاط مختلف است.

۹۸۹۱/۶۱۰۳ 

برچسب‌ها

اخبار مرتبط