۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۹
کد خبرنگار: 2327
کد خبر: 83416707
۰ نفر
حملات نژادپرستانه ترامپ همچنان ادامه دارد

تهران – ایرنا – رئیس جمهوری آمریکا که این روزها به سبب اظهارات نژادپرستانه اش با انتقادهای تند داخلی روبرو است، بار دیگر فرماندار بالتیمور را  آماج حملات لفظی خود قرار داد.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در صفحه شخصی توئیتر خود نوشت: در سال های اخیر، بالتیمور تحت رهبری الیجا کامینگز بدترین آمار جرم و جنایت را در این کشور داشته است. در ۲۵ سال گذشته فقط وعده داده شده است و هیچ اقدام عملی برای کاهش جرم و جنایت در آنجا صورت نگرفته است. جای تاسف است که هیچ کاری برای مردم بالتیمور انجام نمی دهند.

در همین ارتباط، "نانسی پلوسی" رئیس مجلس نمایندگان  آمریکا روز گذشته (یکشنبه) با به اشتراک گذاشتن برخی توئیت های دونالد ترامپ، ضمن حمایت از "الیجاه کامینگز" (Elijah Cummings) نماینده سیاه پوست ایالت مریلند از حوزه انتخابی "بالتیمور"، او را "رهبری قابل افتخار" دانست و توئیت های ترامپ را مصداق کامل نژادپرستی برشمرد.

وی همچنین تصریح کرد: "همه ما حملات نژادپرستانه ترامپ را رد می کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا شنبه شب در صفحه توئیتری خود با حمله به الیجا کامینگز او را "قلدری بی رحم" توصیف کرد.

ترامپ در این توئیت نوشت: کامینگز فردی است که بدون هیچ دلیلی سر مامورانی که در گشت زنی های مرزی کار می کنند فریاد می زند و بالتیمور را به منطقه ای پر از کثیفی و پر از موش های فاضلاب تبدیل کرده است.

رئیس جمهوری آمریکا  همچنین در ادامه توئیت های خود که به شدت علیه دموکرات ها حمله ور شده، افزود: تبانی، توطئه و جنایت اصلی در میان ستاد انتخاباتی (هیلاری) کلینتون، همایش ملی دموکرات ها و ترکیبی از اشخاصی همچون "کریستوفر استیل"، "جیمز کومی" و دیگر مشتاقان وی (هیلاری کلینتون)  بوده است.

دونالد ترامپ هفته گذشته نیز توئیت های تندی علیه چهار زن نماینده سیاه پوست نوشت و تاکید کرد بهتر است این نمایندگان آمریکا را ترک کنند و برای کمک به کشورهایی بروند که از آنجا آمده‌اند.

این چهار نماینده زن وابسته به حزب دمکرات عضو کنگره آمریکا در یک کنفرانس خبری تأکید کردند که دونالد ترامپ با توئیت های زهردار خود تلاش می‌کند افکار عمومی مردم آمریکا را به سمت و سویی که خود می‌خواهد، منحرف کند.

توئیت های تند و جنجالی دونالد ترامپ انتقادهای زیادی را در داخل آمریکا به همراه داشته است. ۹۰۴۱

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 11 =