۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۱۹
کد خبرنگار: 2983
کد خبر 83416704
۰ نفر
برای توسعه گردشگری مسئولان وجوامع محلی باید با هم حرکت کنند

نوشهر - ایرنا - استاندار مازندران با اشاره به ظرفیت بالای بوم‌گردی در روستاهای استان گفت: گردشگری زمانی به رشد و توسعه می‌رسد که مسئولان و جوامع محلی با هم حرکت کنند.

احمد حسین زادگان عصر دوشنبه در هشتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی که با حضور معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور در رامسر برگزار شد، افزود: برای دستیابی به توسعه پایدار گردشگری باید پیوست گردشگری در پروژه‌های استان تعریف و جدی گرفته شود.

وی  بوم گردی را یکی از ظرفیت مهم روستاهای مازندران دانست و گفت: این صنعت که مورد حمایت رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری هم است و انتظار داریم اجلاس بین المللی این حوزه در استان مازندران برگزار شود.

نماینده عالی دولت در استان مازندران همچنین تاکید کرد: گردشگری مذهبی با توجه به وجود بیشترین امامزاده ها در مازندران نباید نادیده گرفته شود و باید برای استفاده از این ظرفیت هم برنامه ریزی ویژه ای صورت گیرد.

حسین زادگان به حوزه گردشگری دریایی هم اشاره کرد و گفت: ایجاد اسکله برای استفاده از ظرفیت های بالقوه آب دریا برای رونق گردشگری، تخریب دریا نیست ، بلکه توجه به دریا است.

استاندار مازندران با اشاره به آزاد سازی حریم ۶۰ متری ساحل دریا گفت: حریم ۶۰ متری دریا باید آزاد شود  کسانی که به این حریم تجاوز کرده اند اعم حقیقی و حقوقی تخلف کردند و باید هر چه زودتر نسبت به عقب نشنینی حریم  اقدام کنند.

وی افزود: با آزاد سازی حریم دریاها مردم به راحتی می توانند به اب دریا دسترسی داشته باشند چرا که این حق طبیعی همه مردم در بهره مندی از آب های دریا است.

حسین زادگان در ادامه تاسیس آزاد راه دریایی در منطقه را ضروری دانست و گفت: تاسیس حمل و نقل دریایی باعث می شود تا حجم زیادی از مسافرت ها از جاده ها به سوی دریا هدایت شود که هم ماهیت گردشگری دارد و هم باعث کاهش ترافیک در جاده های منطقه می شود.

استاندار مازندران در خصوص باغ ۳۳ هکتاری رامسر خطاب به رییس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت:  باغ ۳۳ هکتاری  رامسر به عنوان یک مشکل لاینحل در ذهن مردم نقش بسته و انتظار می رود این مشکل هر چه زودتر حل شود و از این ظرفیت برای توسعه گردشگری منطقه استفاده شود.

معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور به منظور افتتاح چند پروژه و بازدید از ظرفیت‌های گردشگری  مازندران روز دوشنبه به این استان سفر کرد.

/۹۹۲۲/ ۱۶۰۲/۱۸۹۹

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 7 =