۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۵۰
کد خبرنگار: 2983
کد خبر: 83416701
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۱۰ پروژه گردشگری در مازندران در حال ساخت است

نوشهر - ایرنا - مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: ۱۱۰ پروژه گردشگری درسطح استان در حال ساخت است که در هفته دولت به ۲۰۰ پروژه افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، سیف‌الله فرزانه عصر دوشنبه در هشتمین جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان و ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی  مازندران با اشاره به  بررسی‌ها و بازدیدهای انجام شده  در هتل ها گفت: استفاده از ظرفیت کامل هتل‌ها و مهمانپذیرها نشان‌دهنده پیشتازی صنعت گردشگری و رونق اقتصادی استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری همچنین با اشاره به ثبت جهانی جنگل‌های هیرکانی گفت: باید علاوه بر برنامه ریزی برای حفظ و صیانت از این جنگل ها از این ظرفیت بالقوه برای حضور گردشگران خارجی در منطقه بهره@برداری کنیم.

فرزانه با بیان اینکه  قله دماوند ، غار اسپهبد سوادکوه ،چشمه سورت ساری و باغ ۳۳ هکتاری رامسر ظرفیت جهانی دارد، افزود: بر اساس برنامه ریزی انجام شده با فراهم کردن بسترهای لازم تپه عباس آباد هم در یونسکو به ثبت برسد.

وی با بیان اینکه واگذاری های منابع طبیعی طبق ماده ۳ قانون حفاظت و بهره برداری بدون نظر سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری انجام‌ می شود گفت : برای جلوگیری از مشکلات بعدی باید نظر سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری در این زمینه اخذ شود ولی تاکنون انجام نشد.

فرزانه در ادامه با مظلوم خواندن صنایع دستی در کشور گفت: هنرمندان و فعالان صنایع دستی در منطقه شمال به دلیل عدم برداشت چوب دچار مشکل شده اند و باید برای دست یافتن این افراد به چوب ارزان قیمت برنامه ریزی شود.

فرماندار شهرستان رامسر هم در این جلسه با اشاره به مشکلات این شهرستان گفت : رامسر تا به امروز با کاستی هایی مواجه بوده است و برای رفع این کاستی ها و فراهم شدن زیر ساخت های لازم باید برنامه ریزی شود.

محمد آزاد افزود: غم انگیز ترین مشکل این شهرستان باغ ۳۳ هکتاری و بلوار تاریخی این شهر است که با توجه به خواسته مردم باید هر چه زودتر تعیین تکلیف شود.

این جلسه با حضور مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری و حسین زادگان استاندار مازندران و جمعی از مدیران کل در رامسر برگزار شد.

۹۹۲۲/۱۶۰۲/۱۸۹۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =