۱۲۹۵ آموزشیار در کهگیلویه و بویراحمد سواد آموزش می‌دهند

یاسوج- ایرنا- معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد گفت: فعالیت های امسال سوادآموزی در این استان از سوی یک هزار و ۲۹۵ آموزشیار مرد و زن انجام می شود.

سید حمدالله خواهش نیک روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این تعداد آموزشیار کهگیلویه و بویراحمد افزون بر چهار هزار و ۶۰۰ بی سواد و کم سواد گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال استان را زیر پوشش دوره های سوادآموزی قرار می دهند.

وی افزود: نام نویسی از افراد بی سواد و کم سواد کهگیلویه و بویراحمد برای شرکت در کلاس های سوادآموزی سال ۱۳۹۸ از اول مردادماه امسال آغاز شد و به مدت ۲ ماه نیز ادامه دارد.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: دوره سوادآموزی در این استان همچون دیگر نقاط کشور پنج ماه و در قالب حداقل ۴۰۰ ساعت آموزش در زمینه خواندن، نوشتن و حساب کردن است.

خواهش نیک عنوان کرد: امسال و برای نخستین بار افراد کم سواد و بی سواد گروه سنی ۵۰ تا ۶۴ سال کهگیلویه و بویراحمد نیز می توانند در کلاس های سوادآموزی شرکت کنند.

وی ابراز داشت: آموزش انواع مهارت های زندگی به افراد بی سواد و کم سواد در ۱۶ مرکز یادگیری محلی، اجرای طرح نماز کلید بهشت، حلقه های کتابخوانی، طرح خواندن با خانواده، مسابقات انشاءنویسی با موضوع شعار سال و برگزاری جشنواره الگوهای برتر تدریس از برنامه های مکمل حوزه سوادآموزی کهگیلویه و بویراحمد در طول سال است.

نرخ باسوادی گروه سنی ۱۰ تا ۴۹ سال کهگیلویه و بویراحمد تا پایان سال قبل ۹۳.۹ درصد بوده است.

۷۵۳۵/۶۱۱۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 3 =