۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۳۴
کد خبرنگار: 2331
کد خبر: 83416691
۰ نفر
عضو کنگره آمریکا، کابینه نتانیاهو را به نقض حقوق بشر متهم کرد

تهران – ایرنا - «رشیده طلیب» نماینده زن کنگره و عضو گروه چهار نفری «جوخه» که به تازگی مورد انتقاد شدید «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا قرار گرفته است، ‌کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی را به نقض حقوق بشر متهم کرد.

وی در مصاحبه ای به شبکه تلویزیونی سی ان ان گفت: همه ما می دانیم، تحت رژیم نتانیاهو، تخلفات حقوق بشری بدتر شده است.

وی همچنین از جنبش بایکوت، محرومیت و تحریم رژیم صهیونیستی موسوم به جنبش «بی دی اس» که منتقد سیاست های نژادپرستانه این رژیم است، دفاع کرد.

این عضو کنگره همچنین سیاست های رژیم صهیونیستی را با سیاست های عربستان، مصر و پاکستان مقایسه کرد و در پاسخ به احتمال راه اندازی جنبش تحریم اقتصادی عربستان گفت: اولین کسی خواهم بود که آن را امضا می کنم.

وی افزود: در سراسر دانشگاه های (آمریکا)، یهودیان، مسلمانان و هندوها سیاست های نژادپرستانه اسرائیل را پس می زنند، زیرا شاهد تخلفات حقوق بشری علیه کودکان بازداشتی هستند و این واقعیتی که مادر بزرگ من که در کرانه باختری زندگی می کند، از حقوق برابر برخوردار نیست و نمی تواند آزادانه تردد داشته باشد، وی هم اکنون فردی است که در معرض اشغالگری است.۹۱۰۹

طلیب با اشاره به اینکه در شهر دیترویت بزرگ شده، گفت که از معلمان آمریکایی آفریقایی تبارش درد و محنت ستم را آموخته است.  

وی یکی از ۱۷ عضو مجلس نمایندگان آمریکاست که هفته گذشته علیه قطعنامه ۲۴۶ این مجلس در مخالفت با تحریم رژیم صهیونیستی، رای دادند.  

وی قبل از برگزاری رای گیری در مجلس نمایندگان آمریکا، در صحن مجلس نمایندگان گفت: به عنوان دختر مهاجران فلسطینی در مقابل شما ایستاده ام، والدینی که محروم شدن از حقوق انسانی شان، حق آزادی تردد و رفتار برابر را تجربه کردند.

وی افزود: نمی توانم دست روی دست گذارم و شاهد حمله به آزادی بیان ما و حق تحریم سیاست های نژادپرستانه این دولت و اسرائیل باشم.

 قطعنامه ۲۴۶ هفته گذشته با ۳۹۸ رای موافق نمایندگان مجلس نمایندگان آمریکا در مخالفت با جنبش تحریم رژیم صهیونیستی به تصویب رسیده است.

قرار است طلیب ماه آینده از سرزمین های اشغالی دیدن کند. وی در جریان آن سفر، با مادر بزرگش که ساکن حوالی غرب رام الله است، دیدار می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =