۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۶
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 83416669
۰ نفر

برچسب‌ها

 بهسازی مسیر شهرک صنعتی توس مشهد آغاز شد

مشهد- ایرنا- طرح بهسازی جاده حسن آباد حدفاصل جاده قوچان تا ورودی فاز یک شهرک صنعتی توس مشهد به طول سه کیلومتر با حضور جمعی از مسئولان شهری، استانی و اعضای شورای شهر مشهد کلنگ‌زنی شد.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی در مراسمی که روز دوشنبه به همین مناسبت برگزار شد گفت: جاده حسن آباد از مسیرهای مواصلاتی مهم برای صنعتگران استو  اهمیت فراوانی برای صنعتگران و کارگران دارد زیرا هر روز در این مسیر تردد می کنند و بر همین اساس بهسازی و بازسازی آن در کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان مصوب شد تا وضعیت یکی از محورهای اصلی استان مطلوب شود.
مسعود مهدی زاده مقدم افزود: بعد دیگر اهمیت این جاده این است که  علاوه بر قرار داشتن در مسیر ورودی به شهرک صنعتی توس، به ورزشگاه ثامن و شهرهای طرقبه و شاندیز نیز راه دارد که حجم ترافیک در آن را سنگین می کند  از این رو بهسازی آن ضروری بود.
وی ادامه داد: در راستای آسان سازی عبور و مرور مردم و صنعتگران تفاهمنامه ای سه جانبه میان شهرداری مشهد، شرکت شهرک‌های صنعتی استان و اداره کل راه و شهر سازی خراسان رضوی امضا شد که امروز عملیات اجرایی مرحله نخست آن آغاز شد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان خراسان رضوی گفت: این طرح با اعتباری افزون بر ۶۹ میلیارد ریال در مدت هشت ماه به انجام می رسد که سهم این شرکت ۳۰ درصد، سهم شهرداری مشهد ۴۰ درصد و  سهم اداره کل راه و شهرسازی به نمایندگی از وزرات راه و شهرسازی هم ۳۰ درصد است.  
مهدی زاده افزود: شهرک صنعتی توس به عنوان یکی از مهم‌ترین شهرک‌های صنعتی استان و کشور با ۴۴۷ هکتار زمین و  ۸۲۲ واحد صنعتی موجب اشتغال بیش از  ۳۰ هزار نفر شده است.

شهردار مشهد هم در این مراسم گفت: طرح بهسازی جاده حسن آباد نماد همکاری است چون این طرح خارج از محدوده خدماتی مشهد است اما درخواست ها برای بهسازی آن جدی گرفته شد  و با همکاری اداره کل راه وشهرسازی و شرکت شهرکهای صنعتی این طرح آغاز شد و مراحل  بعدی نیز ادامه می یابد.
محمد رضا کلائی افزود: می کوشیم طرح قابل قبولی به لحاظ سیما و منظر ارائه شود که البته باید کیفیت لازم را نیز دارا باشد.
وی ادامه داد: طبق پیشنهاد شورای اسلامی شهر مشهد مقرر شد تا یکی از بزرگانی که شهر مدیون آنهاست و به گردن شهر مشهد حق دارد انتخاب و عملیات احداث به دست وی آغاز شود از این رو  رضا حمیدی کارآفرین نمونه و صنعتگر برتر برای این کار در نظر گرفته شد.

رئیس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای اسلامی شهر مشهد نیز در این مراسم گفت: جاده حسن‌آباد هم مانند بزرگراه ۷۵متری رضویه در شهرستان مشهد سال‌ها رها شده بود و به همت مدیریت شهری عملیات اجرایی آن مجدد آغاز می‌شود.
محمد هادی مهدی نیا افزود: دخالت مدیریت شهری مشهد در این دو پروژه نشان می‌دهد تقسیمات و خطوط بین سازمان‌ها و مناطق جغرافیایی، صوری است.
وی ادامه داد: اختلاف دیدگاه‌ها در تقسیم‌بندی مشهد و طرقبه -شاندیز نیز قابل حل شدن است و  از نماینده عالی دولت در استان درخواست می‌کنم این مشکل۱۲ ساله پیرامون مرزبندی‌ها و تقسیمات کشوری را حل و فصل کند.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: زیبنده نیست آخر هفته‌ها شهروندان به علت عدم هماهنگی بین دستگاه‌ها حدود  سه ساعت در ترافیک محدوده طرقبه – شاندیز بمانند و حل این مشکل نیازمند هماهنگی بین دستگاه‌های دو شهرستان مشهد و طرقبه - شاندیز است و مدیریت شهری مشهد آمادگی لازم برای همکاری را دارد.

تصویب بیش از ۱۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در خراسان رضوی 

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی نیز در این مراسم گفت: امسال بیش از ۱۵۰ میلیون دلار سرمایه گذاری خارجی در این استان مصوب شده است و این اقبال سرمایه گذران خارجی نشان می دهد تحریمها مانع توسعه سرمایه گذاری نخواهد شد.

علی رسولیان افزود:  حدود ٣٠٠ طرح  سرمایه گذاری اقتصاد مقاومتی هم  در مشهد توسط معین اقتصاد مقاومتی و در قالب الگوی مثلث توسعه اقتصادی - فرهنگی برنامه ریزی شده است.
وی ادامه داد: با تامین زیرساخت ها باید میزان و حجم سرمایه گذاری را افزایش داد و مهمترین مانع امروز در مسیر سرمایه گذاری، فرایند صدور مجوزهاست از این رو عزم استان آسان سازی این مسیر است و در این راستا با احصاء ٤٠ فرایند سعی در کاهش زمان ها و بهبود فضای کسب و کار  داریم.
معاون استاندار خراسان رضوی گفت: یکی از ضرورت های توسعه استان تکمیل زنجیره صنعت نساجی است و با توجه به تجربه استان در این حوزه، بخش خصوصی در خصوص ایجاد شهرک تخصصی نساجی اعلام آمادگی کرده و لازم است تمامی دستگاههای متولی از جمله شرکت شهرکهای صنعتی در این خصوص مساعدت حداکثری کنند.
رسولیان با بیان اینکه سالها به دنبال اصلاح جاده حسن آباد بودیم افزود: جاده حسن آباد نقش موثری در توسعه اقتصادی شهر مشهد به ویژه در مسیر ارتباطی به شهرک صنعتی توس دارد و با بهسازی این جاده، شرایط مناسب تری برای حضور سرمایه گذاران خارجی در  این شهرک صنعتی فراهم می شود.
وی ادامه داد: بهسازی این جاده از وظایف شورا و شهرداری مشهد نیست اما مدیریت شهری برای تحقق اقتصاد مقاومتی و کمک به توسعه صنعت در مشهد  این مسئولیت را عهده دار شد.
طرح بهسازی جاده حسن‌آباد حدفاصل جاده قوچان تا ورودی فاز یک شهرک صنعتی توس به طول سه کیلومتر و عرض ۲۴ متر امروز آغاز شد.

این جاده علاوه بر قرار داشتن در مسیر ورود به شهرک صنعتی توس، به مجتمع ورزشی ثامن الائمه(ع)، باغ تالارها و شهرهای طرقبه و شاندیز نیز راه دارد و حجم ترافیک در آن بسیار زیاد است که اکنون مختصات یک راه روستایی را دارد و بهسازی آن ضروری است.
۷۵۰۵/۱۹۲۲

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 5 =