ابتکار: چهار درصد دختران کشور از تحصیل بازمانده‎اند‎

بجنورد- ایرنا- معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده گفت: از مجموع دختران جامعه حدود چهار درصد از تحصیل بازمانده‌اند که این نشان می دهد پوشش تحصیلی در کشور خوب است.

به گزارش ایرنا معصومه ابتکار روز دوشنبه در جمع خبرنگاران خراسان شمالی از اجرای طرح آموزش زنان روستایی و عشایری با همکاری نهضت سوادآموزی با هدف نبود هیچ دختر بازمانده از تحصیل در کشور خبر داد.
وی افزود: اکنون این مساله در برخی مناطق مرزی و روستایی مشاهده می شود که نیازمند برنامه ریزی برای کاهش این درصد هستیم.
وی با بیان اینکه حتی یک دختر بازمانده از تحصیل نیز برای ما اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: تمام تلاش خود را به کار بسته ایم تا هیچ دختر و پسری از تحصیل باز نماند.
ابتکار با اشاره به توجه دولت به امر توانافزایی زنانی که نیازمند کار و اشتغال و کسب مهارت هستند، اظهار داشت: طرح مهارت افزایی زنان سرپرست خانوار در مناطق پرآسیب از مرحله آموزش و ارتقای مهارت های عمومی تا بازاریابی و فروش کالا و خدمات نیز در حال اجرا است.
وی به اجرای طرح تاب آوری زنان در خراسان شمالی نیز اشاره کرد و گفت: امسال نیز این طرح در گستره وسیع تر اجرا می شود و مشارکت سازمان های مردم نهاد نیز در آن بسیار مورد توجه است.
معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده یادآور شد: اخیرا نیز نشستی برای ارتقای توان سازمان های مردم نهاد و حضور بهتر آنها در عرصه های اجتماعی ارائه شده که مورد حمایت قرار می گیرد.
وی از خراسان شمالی به عنوان استانی با زیرساخت های خوب و سرمایه انسانی بسیار ارزشمند یاد کرد و افزود: با توجه به ظرفیت های این استان، طرح تدوین سند ارتقای وضعیت زنان استان در آن اجرایی می شود.
معصومه ابتکار، معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری که امروز به استان خراسان شمالی سفر کرده علاوه بر حضور در جمع مدیران و مسئولان سازمان های مردم نهاد مرتبط با حوزه زنان خراسان شمالی و نیز شورای برنامه ریزی این استان از طرح بانوی آب رونمایی کرد.

بازدید از بند نسوان زندان بجنورد و نیز طرح های اشتغال بانوان در شهرستان های شیروان و فاروج از دیگر برنامه هایی است که برای وی در این سفر یک روزه در نظر گرفته شده است.

ط/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =