۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۴۸
کد خبرنگار: 1330
کد خبر: 83416655
۰ نفر

برچسب‌ها

نمایش برخط نقشه‌های مخاطرات طبیعی تهیه شد

تهران- ایرنا- سازمان نقشه‌برداری کشور با تهیه و ارائه برنامه جانبی اپلیکیشن( NCCViewer) امکان نمایش برخط نقشه‌های فرونشست، سیل و موارد مشابه را فراهم کرد.

اداره ‌کل ژئودزی و نقشه‌برداری زمینی این سازمان موفق شد با تهیه این اپلیکیشن به دو صورت با معرفی فایل و دیگری از طریق اتصال به شبکه، امکان دسترسی به نقشه‌هایی مثل نقشه‌های فرونشست و سیل را ایجاد کند.

در این اپلیکیشن می‌توان zip فایل‌هایی با فرمت مدنظر را انتخاب کرد و نمایش داد و همچنین مشاهده نقشه با اتصال به سرور برای کاربران تایید شده و با ارسال کد فعال سازی، امکان پذیر است.
این اپلیکیشن به صورتی طراحی شده که کد فعال‌سازی هر شماره موبایل منحصر به فرد بوده و امکان دسترسی به داده‌های سرور با یک شماره موبایل در دو گوشی مختلف وجود ندارد. در صورت نیاز به نصب مجدد اپلیکیشن، با ثبت دوباره مشخصات امکان دریافت کد فعال‌سازی جدید برای کابران مجاز وجود دارد.

یکی دیگر از قابلیت‌های منحصر به فرد این نرم افزار، مشخص‌کردن موقعیت کاربر است. یعنی اگر کاربر به هر دلیلی احراز هویت نشود، در هنگام معرفی شماره موبایل مربوطه پیغام مشخص شده توسط مدیر سامانه نمایش داده خواهد شد. از سوی دیگر هنگام بروز اشکال یا سوال در خصوص نقشه‌ها، هر کاربر می‌تواند با واحد مربوطه تماس گرفته و رفع مشکل کند.

همچنین از آنجایی که تنظیم شفافیت به منظور رویت عوارض پس‌زمینه نقشه مهم است، این امکان وجود دارد تا تنظیمات مذکور توسط خود کاربر صورت پذیرد.

لازم به ذکر است؛ این نرم افزار کاملا بومی بوده و توسط متخصصان سازمان نقشه‌برداری کشور تولید شده و از طریق نرم افزار "بازار" در فضای مجازی نیز به صورت رایگان قابل دسترسی است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =