راهیان نور بهترین روش انتقال ارزش‌ها به نسل جوان است

رشت - ایرنا - فرماندار شهرستان صومعه سرا گفت : اجرای طرح راهیان نور بهترین روش برای انتقال ارزش ها به نسل جوان ست و عمق ایثارگری را برای آنان ملموس تر می کند.

به گزارش خبرنگار ایرنا سیدجلال سیدمحمدی روز دوشنبه در جلسه کمیته پشتیبانی کاروان راهیان نور اظهار داشت : ارزش ها و هویت ملی ما در سفرهای راهیان نور نهادینه می شود و کشور را در مقابل تهدیدهای دشمنان داخلی و خارجی  بیمه می کند.

فرماندار صومعه سرا در ادامه خواستار حمایت تمام ادارات و نهادها از ستاد اعزام کاراوان راهیان نور شد و افزود:  اعزام کاروان راهیان نور، با حضور قشر جوان و نوجوان، فرصت بسیار ارزشمندی است تا آنها با رشادت های رزمندگان در جریان هشت سال جنگ تحمیلی آشنا شوند.
فرمانده سپاه شهرستان صومعه سرا نیز بیان کرد : کشور را می توانیم به چهار نسل تقسیم کنیم که مدافعین حرم ما نسل سوم را تشکیل می دادند اما فشار دشمنان با روش های مختلف  بر روی نسل چهارمی که جوانان ۱۶یا۱۷ساله است تا بتواند آن ها را از ارزشهای انقلاب جدا سازد .
سرهنگ سیدحسن  حسینی اظهار داشت :  اعزام کاروانهای راهیان نور، کادرسازی برای محور مقاومت در داخل کشور است.

وی با اشاره به اعزام  به مناطق  غرب کشور در مردادماه یادآور شد :  سال گذشته طی ۶مرحله  بیش از ۵۷۰ نفر از اقشار مختلف دانش آموزی ،مردمی  این شهرستان قالب کاروان راهیان نور به مناطق عملیاتی کشور اعزام شدند.

وی در ادامه تصریح کرد :  امسال  تا کنون سه مرحله از دانش آموزان به مناطق شمال غرب اعزام شده اند و در این مرحله اعزام بصورت  اقشار مختلف خواهدبود.

سرهنگ سیدحسینی افزود: زائران راهیان نور با بصیرت افزایی بهترین سفیران منتقل کننده فرهنگ دفاع مقدس یا همان فرهنگ مقاوت  هستند.

 صومعه سرا با سه بخش مرکزی، تولمات و گوراب زرمیخ در ۲۵  کیلومتری غرب مرکز گیلان واقع است .

۷۲۹۲ /۶۰۳۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 4 =