۱۱ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۰۶
کد خبرنگار: 2056
کد خبر: 83416610
۱ نفر

برچسب‌ها

ارتباط با رسانه ها نیاز به آموزش دارد

مشهد - ایرنا- یک فعال فرهنگی گفت:برای ارتباط با رسانه ها و شناخت بهتر آنها به آموزش نیاز است و باید شیوه های متناسب با رسانه های مختلف فرا گرفته شود.

 حجت‌الاسلام محمد ابویسانی روز جمعه با بیان این مطلب  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به دلیل ویژگی های بیان رسانه های مختلف از نوشتاری، تصویری تا چند رسانه ای باید روشهای آنها فرا گرفته شود تا افراد غرق جذابیت های جدید نشوند و بتوانند با آگاهی، رسانه ها را تحلیل کنند و به این فرایند، سواد رسانه ای گفته می شود.

وی ادامه داد: درعصری زندگی می کنیم که دیگر فقط به صِرف خواندن کتاب و گرفتن مدرک شخص را با سواد نمی دانند بلکه امروزه  اگر کسی نتواند با رسانه ها ارتباط برقرار کند و سواد تحلیل آن را نداشته باشد بی سواد شناخته می شود و دیگر نمی تواند از آسیب هایی موجود خود را حفظ کند.

او اضافه کرد: آموزش سواد رسانه ای به عموم مردم می تواند باعث شود تا افراد هر خبر واطلاعاتی را به راحتی قبول نکرده و خود بازگو کننده شایعات نباشند.

این مدرس حوزه و دانشگاه گفت:باید دانست که رسانه ها انواع مختلفی دارند و ممکن است رسانه ای که همیشه اخبار صحیحی را نقل می کرده دچار اشتباهی شود و خبری را به شکل کامل منتقل نکند به همین دلیل گفته می شود رسانه ها معصوم و بی اشتباه نیستند.

ابویسانی افزود: رسانه ها در دسته بندی های مختلف شامل کلیپ، فیلم، خبر، داستان  و انواع دیگر هستند و اگر کسی بخواهد در مواجهه با انواع بسیار زیاد رسانه ها درست عمل کند باید این نکته را بپذیرد که اخبار لزوما آنچه که در واقعیت اتفاق می افتد نیست و گاهی نیز بازسازی می شود.

وی با اشاره به استفاده سازمانها و ارگان های دولتی از فضای رسانه ای نوین ادامه داد: این سازمانها باید به مباحث مرتبط با امنیت در فضای مجازی تسلط داشته باشند زیرا بسیاری از افراد و دستگاه های نفوذی قصد هک کردن و القاء مطالب خود از طریق رسانه های دولتی را دارند.

۲۰۳۰/۱۹۲۲

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha