کامیون‌های ترانزیت از پرداخت مابه‌التفاوت سوخت معاف شدند

مهاباد- ایرنا- مدیر شرکت پخش فرآورده‌های نفتی منطقه میاندوآب گفت: کامیون‌های ایرانی ترانزیت که قصد خروج از مرز «تمرچین» پیرانشهر به مقصد شمال عراق را دارند، از پرداخت مابه التفاوت ۲۰۰ لیتر سوخت نفت‌گاز معاف شدند.

داود فعال‌پور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: در راستای کمک به تسهیل در روند صادرات، رونق کسب و کار و حمایت از رانندگان کامیون‌های ترانزیت خروجی از مرز تمرچین، طرح اعطای معافیت پرداخت مابه‌التفاوت نرخ نفت‌گاز به کامیون‌های ایرانی از این مرز آغاز شده است.
وی افزود: با ثبت کد راهنامه بین‌المللی رانندگان در سامانه فروش مرزی، معافیت ۲۰۰ لیتری به کامیون‌های خروجی به کشور عراق تعلق می‌گیرد.
وی بیان کرد: رانندگان کامیون‌های ایرانی که قصد خروج از مرز تمرچین پیرانشهر را دارند می‌توانند از این معافیت با پرداخت قیمت سوخت در داخل کشور استفاده کنند.
«فعال‌پور» همچنین با اشاره به تردد روزانه نزدیک به ۲۰۰ دستگاه کامیون از این مرز افزود: اطلاع‌رسانی لازم در این خصوص انجام شده و انتظار می‌رود با اعمال این بسته تشویقی، صادرات از طریق این پایانه مرزی در آینده نزدیک رونق بیشتری بگیرد.
شرکت نفت منطقه میاندوآب یکی از مناطق ۳۷ گانه نفتی کشور است که مسوولیت تامین و توزیع فرآورده‌های نفتی به ۹ شهر جنوب آذربایجان‌غربی شامل میاندوآب، مهاباد، بوکان، سردشت، پیرانشهر، نقده، اشنویه، شاهین‌دژ و تکاب را بر عهده دارد.

سالانه بیش از ۲۴ هزار دستگاه کامیون ترانزیتی از پایانه مرزی تمرچین پیرانشهر تردد می‌کنند.

مرز تمرچین پیرانشهر در جنوب آذربایجان‌غربی قرار دارد و نزدیکترین مرز ایران به اربیل است و به همین دلیل بخش اعظم صادرات ایران به شمال عراق از طریق این مرز انجام می‌شود؛ سال گذشته بیش از ۷۶۶ هزار مسافر نیز از طریق این پایانه مرزی تردد کردند. 

آذربایجان غربی دارای پنج پایانه مرزی شامل بازرگان ماکو، سرو ارومیه و رازی خوی در مرز ترکیه، صنم بلاغی پلدشت در مرز نخجوان و تمرچین پیرانشهر در مرز عراق است. 
۹۸۷۱/۶۱۸۵/۲۰۹۳

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =