۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۹
کد خبرنگار: 2060
کد خبر: 83416597
۰ نفر

برچسب‌ها

هویت شهر مشهد با امام رضا (ع) گره خورده است

مشهد- ایرنا- رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: هویت شهر مشهد با امام رضا (ع) گره خورده و جدایی ناپذیر و خدشه ناپذیر است.

محمد رضا حیدری روز دوشنبه در حاشیه جلسه علنی شورای اسلامی شهر مشهد در جمع خبرنگاران در واکنش به انتقادات امام جمعه مشهد از نحوه مواجهه مدیریت شهری با موضوع نشاط جوانان افزود: مطالبی که توسط امام جمعه مشهد بیان شد دغدغه همه ماست اما در خصوص روشهای برطرف کردن دغدغه ها دیدگاه های گوناگونی وجود دارد.
وی اضافه کرد: مشهد به تاسی از سیره و روش امام رضا (ع) شهر گفت و گوست و باید علمای حوزوی و دانشگاهی در خصوص رفع دغدغه های این شهر با روشهای موثر و کارآمد به بحث و گفت و گو بنشینند و دغدغه دلسوزان نیز لحاظ شود.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: ما نیز در فضای تعامل و گفت و گو بر مبنای دغدغه های موجود گفت و گوهایی را با امام جمعه و برخی علمای مشهد آغاز کرده ایم.
حیدری افزود: با گذشت ۴۰ سال از پیروزی انقلاب اسلامی باید راجع به خیلی از مسائل داخل شهر به اجماع مفهومی برسیم و مدیریت شهری نیز تاکید دارد با حفظ ملاحظات و دغدغه ها این مباحث  به بحث و گفت و گو گذاشته شود.
وی ادامه داد: برای رفع این دغدغه ها روشهای سلبی، ایجابی و تلفیقی وجود دارد که می تواند از درون گفت و گو و کرسی های آزاد اندیشی بیرون بیاید.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: مبنای مدیریت شهری نیز قوانین مصوب منطبق با شرع و قانون اساسی است و این قوانین در حوزه های مختلف ملاک عمل است و در آن چارچوب حرکت می شود.  
حیدری افزود: اسلام می تواند پاسخگوی نیازهای روز باشد و  اجتهاد و فقه پویا می تواند بسیاری از نیازها را پاسخ دهد و از موضع دین می توان نیازهای حقیقی و واقعی مردم را در مسیر منطقی پاسخ داد.
رئیس شورای اسلامی شهر مشهد گفت: حدود هزار و ۲۰۰ سال از حضور و شهادت امام رضا (ع) در این شهر می گذرد و طی این مدت اتفاقات مهمی در خراسان افتاده و نه رضاشاه، نه محمد رضا شاه و نه هیچ کس دیگر نتوانسته به هویت این شهر خدشه وارد کند این هویت خدشه ناپذیر است و پیوند ناگسستنی با این شهر دارد.
امام جمعه مشهد در خطبه های نماز جمعه گذشته مشهد گفت: اگر از هر مسافری که وارد مشهد می شود قصد سفرش را بپرسید، بی تردید هدفش را زیارت حضرت امام رضا (ع) و خود را زائر معرفی می کند.
آیت الله سید احمد علم الهدی افزود: هویت شهر مشهد به حضرت امام رضا (ع) است، این شهر متعلق به آن حضرت است و مدیری که مشهد را اداره می کند باید هویت آن را به عنوان دیار حضرت امام رضا (ع) محفوظ بدارد.
وی ادامه داد: جریان‌ های قدرت و ثروت که برای سودجویی به شهر مشهد آمده اند فکر می کنند شهری که ۳۰ میلیون زائر داخلی و چهار میلیون زائر خارجی دارد بهترین مکان برای سود جویی و مرکز عیاشی است.
نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی افزود: عده ای برای اینکه شهر مشهد را به مرکز عیاشی، تفریحی و کانون سودجویی تبدیل کنند، ایجاد شور و نشاط برای جوانان را بهانه کرده اند تا مراکز منکر و غیرشرعی برای سودهای نامشروع خود ایجاد کنند.
علم الهدی افزود: برای شادی و نشاط جوانان باید زمینه ازدواج دختران و پسران جوان را فراهم کرد تا به آرامش و نشاط برسند، نشاط در نتیجه ازدواج بسیار بیشتر از کسب شادی از طریق برگزاری کنسرت و موسیقی است.
وی با بیان اینکه نباید کاری کرد که هویت امام رضایی شهر مشهد خدشه دار شود ادامه داد: مدیران انقلابی و متدین خراسان رضوی واقعیت هویت رضوی شهر مشهد را مورد توجه قرار دهند.
۷۵۰۵/۱۹۲۲

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 7 =