مانور مهار آتش در عرصه‌های جنگلی بوستان فراغه ابرکوه برگزار شد

یزد - ایرنا - مانور مهار آتش در عرصه‌های جنگلی روز دوشنبه باحضور مدیرکل مدیریت بحران استان یزد ، فرماندار ابرکوه و جمعی از مسئولان محلی در بوستان فراغه این شهرستان برگزار شد.

رییس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری ابرکوه در حاشیه برگزاری این مانور به خبرنگار ایرنا گفت:  در این مانور نیروهایی از حفاظت منابع طبیعی، هلال احمر و آتش نشانی با هدف حفظ آمادگی  برای جلوگیری از آتش سوزی در جنگل ها و مراتع مشارکت کردند.

مرتضی سعیدی افزود: این مانور به منظور توان افزایی نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی، بازآموزی استفاده از وسایل و تجهیزات مهار آتش و همچنین  افزایش توان و سرعت در مواقع بحران برگزار شد.

وی اظهار کرد: افزایش توان نیروهای عملیاتی و شناسایی نقاط ضعف، قوت ، بررسی کمبودها و کاستی‌های ابزارآلات و نیرو از دیگر اهداف برگزاری این مانور بود.

رئیس منابع طبیعی ابرکوه ادامه داد: از کشاورزان ، روستاییان، بهره برداران، دهیاران و شوراهای درخواست  میشود در صورت بروز آتش سوزی در مراتع سریعا مراتب را با شماره تلفن امداد جنگل و مرتع ۱۵۰۴ اطلاع رسانی کنند.

افزون بر ۹۰ درصد از مساحت شهرستان ابرکوه شامل ۴۶۶ هزار هکتار عرصه‌های طبیعی است که شامل اراضی بیابانی، کویری و مرتعی می باشد که با توجه به شرایط اقلیمی ۲۳۷ هزار هکتار آن اراضی بیابانی و ۲۲۹هزار هکتارمرتع است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزارنفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۰/ ۶۰۱۴/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =