۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۸
کد خبرنگار: 2298
کد خبر: 83416549
۰ نفر
نقاشی روی کاشی به صورت رایگان آموزش داده می شود

تهران- ایرنا- معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان تهران به پنجمین هفته از چهارشنبه های هنری (۹ مرداد ماه) اشاره کرد و گفت: این هفته به صورت رایگان نقاشی روی کاشی به علاقه مندان آموزش داده می شود.

محمد انشایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا به چهارشنبه های هنری با شعار روزی برای آموزش و ترویج صنایع دستی به صورت هفتگی و مستمر در مجموعه سرای هنر فردوسی برگزار می شود پرداخت و افزود: تلاش می شود تا با برگزاری چنین رویدادهایی شهروندان را برای اشتغال و فعالیت در رشته های صنایع دستی تشویق کنیم.

وی گفت: صنایع دستی می توانند به عنوان زودبازده ترین بنگاه اقتصادی که با سرمایه گذاری اندک، مورد توجه جوانان و بانوان برای رسیدن به یک اشتغال پایدار قرار گیرد.

به گفته معاون صنایع دستی استان تهران در حال حاضر ۳۵۰ غرفه های فروش صنایع دستی در خیابان های ویلا، سمیه، ولیعصر و ورشو وجود دارد که از این تعداد بیش از 48 فروشگاه نشان برتر را دریافت کرده اند.

انشایی ادامه داد: در مراکز عرضه و تولید آثار هنری نظیر سرای هنر فردوسی و بازارچه صنایع دستی عودلاجان برگزار و همچنین دوره‌های آموزشی عمومی نیز برای ترغیب جوانان و بانوان برای اشتغال در رشته‌های صنایع دستی از دیگر برنامه‌های «چهارشنبه های هنری روزی برای حمایت از صنایع دستی» خواهد بود.

  علاقه مندان برای اطلاع از برنامه های چهارشنبه های هنری می توانند عدد ۴ را به سامانه ۵۰۰۰۵۴۲۰۲۰ ارسال کنند.

تهرام/۷۲۴۷//۱۳۴۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =