۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۴
کد خبرنگار: 1450
کد خبر: 83416539
۱ نفر

برچسب‌ها

بازسازی بقعه امامزاده احمد پلدختر یک میلیاردتومان نیاز دارد

خرم آباد - ایرنا - مدیرکل اوقاف و امور خیریه لرستان گفت: بقعه امامزاده احمد "پاعلم" پلدختر بر اثر بارندگی فروردین ماه دچار خسارت شد که بازسازی آن یک میلیارد تومان هزینه نیاز دارد.

حجت الاسلام محمد طباطبایی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: امور بقعه امامزاده احمد از ابتدا زیر نظراداره اوقاف شهرستان پلدختر لرستان بوده و تعلق آن به شهرستان دره شهر ایلام در حد یک شایعه بود.

وی افزود:حدود ۱۰۰ میلیارد ریال درجریان وقوع سیل فروردین ماه  سال ۹۸ به مساجد و بقاع متبرکه شهرستان آسیب و خسارت وارد شده است.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان لرستان گفت:  با توجه به این که درآمد بقعه امامزاده احمدپلدختر فصلی و در ایام نوروز بیشترین زائر را به خود اختصاص می دهد امسال بر اثر قطعی راههای مواصلاتی شهرستان پلدختر در جریان سیل و از طرفی وقوع سیل در استان خوزستان از نظر زائر استقبال نداشت.

حجت الاسلام طباطبایی خاطرنشان کرد: بر این اساس هزینه های جاری امامزادگان مانند هزینه های خادمان نیز از محلهای دیگر تامین می شود.

وی افزود:در سطح شهرستان پلدختر ۱۴ مسجد در جریان وقوع سیل ۹۸ آسیب دیده که از این تعداد سه مسجد تخریب شده و تا کنون اعتباری برای بازسازی مساجد در نظر گرفته نشده و در این زمینه نیاز به ورود خیران و کمکهای مردمی است.

  /۶۰۶۰/۷۲۷۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =