۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۳۳
کد خبرنگار: 2181
کد خبر: 83416538
۰ نفر

برچسب‌ها

خزان عمر ۹۴ شهروند در سوانح جاده ای کرمانشاه 

کرمانشاه- ایرنا- رئیس پلیس راه کرمانشاه گفت: از ابتدای سال جاری تا پنجم مرداد، ۹۴ نفر در سوانح جاده ای استان جان خود را از دست داده اند. 

به گزارش خبرنگار ایرنا، سرهنگ «محمد حیدری» روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تعداد افراد جان باخته نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۱۰۹ نفر بوده حدود ۱۷ درصد کاهش نشان می دهد.
 وی ادامه داد: ۸۵ درصد افراد جان باخته در سوانح جاده ای استان مرد و ۱۵ درصد نیز خانم بوده اند.
 سرهنگ حیدری تصریح کرد: از مجموع افراد فوت شده، ۵۰ درصد بین ۱۸ تا ۵۵ سال، ۲۹ درصد ۵۵ سال به بالا و ۲۱ درصد نیز کمتر از ۱۸ سال سن داشته اند.
 رئیس پلیس راه استان کرمانشاه افزود: از ابتدای امسال تا پنجم مردادماه، یک هزار و ۴۷۱ نفر نیز در سوانح جاده ای استان مصدوم شده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل که یک هزار و ۸۶۱ نفر بوده، ۲۱ درصد کاهش داشته است.
 وی بیشترین آمار تلفات رانندگی را متعلق به محور کرمانشاه - صحنه عنوان کرد و گفت: در مدت زمان یادشده ۹ نفر در این محور جان خود را از دست داده و ۳۶ نفر هم زخمی شده اند.
 سرهنگ حیدری خاطرنشان کرد: محور هرسین با هفت کشته و ۱۷ مجروح و محور کرمانشاه - کامیاران با ۶ کشته و ۲۲ مصدوم، جایگاه های دوم و سوم محورهای حادثه خیز استان را به خود اختصاص داده اند.
 این مقام انتظامی، برخورد خودرو با یکدیگر، واژگونی و عدم توانایی در کنترل وسیله نقلیه، توجه نکردن به جلو و انحراف به چپ را اصلی ترین عوامل سوانح جاده ای عنوان کرد.
 وی در پایان گفت: سال گذشته در مجموع ۴۰۹ نفر در سوانح جاده ای استان کرمانشاه زخمی و چهار هزار و ۷۷۰ نفر نیز زخمی شدند.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

برچسب‌ها