قلک های محک ۷۵ درصد هزینه درمان کودکان سرطانی را تامین کردند

تهران- ایرنا- مدیر واحد جلب مشارکت‌های مردمی مؤسسه خیریه محک با اشاره به اینکه موجودی قلک‌ها در سال گذشته ۷۵ درصد از بودجه مورد نیاز هزینه داروی کودکان مبتلا به سرطان را تأمین کرده است، گفت: دریافت و ارائه به موقع قلک‌ها از سوی نیکوکاران اهمیت بسیاری در تأمین هزینه داروی فرزندانمان دارد.

به گزارش روز دوشنبه موسسه خیریه محک، «حمید خانی» افزود: قلک‌های محک در بیش از ۲۸ سال فعالیت این مؤسسه مهمان محل زندگی و کار نیکوکارانی بوده است که دغدغه کمک به همنوع داشته‌اند و به عنوان یکی از شناخته شده‌ترین، ساده‌ترین و محبوب‌ترین روش‌های حمایت از کودکان مبتلا به سرطان شناخته می‌شوند.

وی افزود: محک در ابتدای فعالیت خود از قلک‌های سفالی استفاده می‌کرد اما با طراحی قلک‌های جدید خود که قابل بازیافت، سبک و غیرقابل شکستن است و پول را در خود سالم نگه می‌دارد، توانست هزینه تولید آن را پایین نگه دارد. این در شرایطی است که در حال حاضر و با توجه به افزایش قیمت کاغذ و امکان صرف هزینه خدمات‌رسانی بیشتر به کودکان مبتلا به سرطان، با تمایل نیکوکار، قلک‌ مجدد از قسمتی شکافته و پلمپ شده و به ایشان برگردانده می‌شود.

مدیر واحد جلب مشارکت‌های مردمی محک در ادامه با اشاره به آنکه بخشی از هزینه داروی مورد نیاز کودکان مبتلا به سرطان در روزهای سخت درمان از پول‌های داخل قلک تأمین می‌شود، ادامه داد: میانگین هزینه درمانیاری فرزندان محک نسبت به سال گذشته سه و نیم برابر شده است و این امر همراهی هر چه بیشتر نیکوکاران با محک برای سپری شدن روزهای سخت درمان فرزندانمان را ضروری می‌سازد.

وی ادامه داد: در شرایطی که موجودی قلک‌ها در سال گذشته ۷۵ درصد از بودجه مورد نیاز هزینه دارو را تأمین کرده است، دریافت و ارائه به موقع قلک‌ها از سوی نیکوکاران اهمیت بسیاری در تأمین هزینه داروی فرزندانمان دارد.

خانی تأکید کرد: روش‌های بسیاری برای حمایت از کودکان مبتلا به سرطان وجود دارد اما قلک‌های محک، یکی از راحت‌ترین روش‌ها برای حمایت از فرزندان ایران زمین است.

قلک های محک را به افراد ناشناس تحویل ندهید

وی در بخش دیگری از این گفتگو با بیان آنکه توزیع‌کنندگان قلک محک با هماهنگی قبلی در زمان و محل اعلام شده از سوی نیکوکار حاضر می‌شود ادامه داد: محک هیچ‌گاه بدون هماهنگی و سرزده به محل کار یا منزل نیکوکاران مراجعه نمی‌کند. بنابراین در صورت مواجه شدن با چنین مراجعه‌کننده‌ای، از دادن اجازه ورود خودداری کرده و قلک را به فردی که مدعی است از طرف محک مراجعه کرده تحویل ندهید. فردی که چنین مراجعه‌ای به نیکوکاران انجام می‌دهد مورد تائید مؤسسه نیست.

خانی تأکید کرد: نماینده محک موظف است موجودی قلک‌ها را در محل و با حضور نیکوکاران شمارش کرده و رسید صادر کنند و فقط در صورت درخواست نیکوکاران است که نماینده محک با صدور رسید موقت مجاز به دریافت قلک بدون شمارش است؛ در این حالت نماینده محک در حضور نیکوکار قلک را پلمپ می‌کند.

 مدیر واحد جلب مشارکت‌های مردمی مؤسسه خیریه محک ادامه داد: این قلک‌ها پس از انتقال به مؤسسه شمارش شده و رسید نهایی برای نیکوکاران ارسال می‌شود. با در نظر گرفتن همه شرایط فوق، نماینده محک در هنگام مراجعه موظف به معرفی و نشان دادن کارت شناسایی مؤسسه است.

مدیر واحد جلب مشارکت محک در پایان بار دیگر بر ضرورت حمایت از بیش از ۱۹ هزار کودک مبتلا به سرطان که در حال حاضر درمان خود را در ۳۹ بیمارستان دولتی و دانشگاهی دارای بخش خون و آنکولوژی کودک می‌گذرانند تأکید کرد و گفت: ما در محک متعهد شده‌ایم تا هیچ کودک مبتلا به سرطانی به دلیل فقر و ناتوانی در پرداخت هزینه‌ها، مسیر درمان را رها نکند و همچنین خانواده‌ها با نگرانی کمتر، تنها به درمان کودک خود فکر کنند و کودکان شادمانه‌تر فرآیند درمان را طی کرده و آرزوهای آنها از بودن یا نبودن، به چگونه زیستن در آینده تغییر کند. این تعهد تنها با همراهی نیکوکاران محقق می‌شود و امیدواریم با دریافت قلک‌های محک، تأمین هزینه دارو و درمان فرزندان کوچک محک را ممکن کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =