بازدید معاون رییس جمهوری از طرح گلخانه گیاهان زینتی شیروان

بجنورد- ایرنا- معاون رییس جمهوری در امور زنان و خانواده بعد از ظهر دوشنبه از یک طرح گلخانه گیاهان زینتی فعال شده توسط زنان در روستای «گره زو» شهرستان شیروان دیدن کرد.

به گزارش ایرنا این گلخانه که مورد بازدید معصومه ابتکار، استاندار خراسان شمالی و نماینده شیروان در مجلس شورای اسلامی قرار گرفت، توسط صفیه حسن زاده، بانوی بازنشسته فرهنگی شیروان در سال ۷۹ راه اندازی شده است.

این طرح گلخانه ای دارای ۲ بخش مجموعا با گستره ۱۲ هزار متر مربع است که پنج هزار متر مربع آن کاکتوس و مابقی زیر کشت گل های آلوئه ورا، شمعدانی و فضای سبز است و بخش دیگر آن به عنوان مدرسه طبیعت، با مساحت ۲ هزار متر مربع، دارای انواع درختان میوه ارگانیک است که در مجموع ۲۷ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم در این ۲ بخش فعالیت دارند.

این بانوی بازنشسته شیروانی تاکنون برای این طرح ۱۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری کرده است که علاوه بر اشتغالزایی برای جوانان و کمک به توسعه اقتصادی منطقه، سالانه ۵۰۰ هزار گل کاکتوس از این گلخانه به جای جای کشور صادر می شود.

 این مرکز علاوه بر آن در زمینه بسته بندی و صدور زعفران هم فعالیت های خوبی انجام داده و در چند سال اخیر صادرات خوبی به عراق و افغانستان داشته است.

 گره زو، در دهستان زیارت شیروان از توابع بخش مرکزی ۲۵۸ نفر جمعیت دارد.

 معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری که امروز به استان خراسان شمالی سفر کرده در جمع مدیران و مسئولان سازمان های مردم نهاد مرتبط با حوزه زنان خراسان شمالی و نیز شورای برنامه ریزی این استان یافت.

رونمایی از طرح بانوی آب، بازدید از بند نسوان زندان بجنورد و نیز طرح های اشتغال بانوان در شهرستان های شیروان و فاروج از دیگر برنامه هایی است که برای وی در نظر گرفته شده است.

۷۱۸۶/۵۱۳۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =