۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۰
کد خبرنگار: 1062
کد خبر: 83416492
۰ نفر
دومیم؛ نگرش انسان متمدن به جهان پیرامونش

تهران-ایرنا- پرفورمنس «دومیم» با نگاهی منتقدانه به موضوع نگرش انسان متمدن به جهان پیرامونش، در خانه هنر دیوار برگزار شد.

محمد مهدی صداقت، کارشناس ارشد تصویرسازی، هنرمند جوانی است که با جمع آوری تعداد زیادی از رسیدهای خرید و نقاشی روی آن‌ها، قصد دارد این پیام را منتقل کند که روزانه تعداد زیادی از کاغذهای رسید، دور ریخته می‌شوند.

او برای این منظور، نمایشگاهی با عنوان «باز رنگ آهنگ یافت» را برپا کرده است. این نمایشگاه نقاشی به صورت پرفورمنس، اجرا می‌شود، در واقع هر یک از آثار با بهره‌گیری از موسیقی زنده و اجرا توسط هنرمند، روایت می‌شوند.

 صداقت در بیانیه این نمایشگاه پرفورمنس/نقاشی نوشته: «باز- رنگ - آهنگ - یافت؛ مرثیه‌ای‌ست دیداری و شنیداری به حال بشر امروزی که در دورترین نقطه ممکن از حقیقت درحالِ پرسه‌زدن است. بشر باید آنچه را تحتِ‌عنوان تمدن خلق کرده، مورد تجدیدِ‌نظر قرار دهد و این‌بار به‌جایِ انتفاع از زمین به‌هرقیمتی، خود را با آن یکی بداند و به آگاهی برسد که ما طبیعت، زمین، رنگ‌ها و نت‌ها همگی به یکدیگر وصلیم؛ همگی یک جان واحدیم ...»

 صداقت نمایشگاه نقاشی اش را  با عنوان «باز رنگ آهنگ یافت» را با هدف تاکید بر ضرورت حفاظت از محیط زیست برپا کرده است.

علاقه‌مندان تا ۱۱ مردادماه ۹۸ فرصت دارند که به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از چهارراه طالقانی، جنب بانک پارسیان، پلاک ۱۵۸۵ مراجعه کنند. این رویداد، ساعت ۲۰ آغاز می شود و مدت آن ۶۰ دقیقه است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =