دیرکرد پرداخت بیمه ها جامعه پزشکی را با مشکل مواجه کرده است

تهران- ایرنا- رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه ای خطاب به رئیس جمهوری خواستار اقدامات لازم برای تسهیل روند پرداخت مطالبات جامعه پزشکی از سازمان های بیمه گر به منظور رفع مشکلات اقتصادی آنان شد و گفت: دیرکرد پرداخت بیمه ها جامعه پزشکی را با مشکل مواجه کرده است.

به گزارش روز دوشنبه سازمان نظام پزشکی، محمدرضا ظفرقندی رئیس کل سازمان نظام پزشکی در نامه خود به دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری نوشت که در شرایط اقتصادی کنونی حمایت از اقشار آسیب‌پذیر به ویژه در بخش تأمین بهداشت و جبران هزینه‌های درمان از الزامات تحقق عدالت اجتماعی است و توجه به این مهم با گسترش پوشش بیمه‌های پایه در کشور در مسیر انجام قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: موفقیت این تلاش‌ها و استمرار و توسعه این فرآیند مستلزم کارآمدی بیمه‌ها در پوشش هزینه‌های درمان مردم به نحوی است که نارضایتی و خسارتی را متوجه ارائه‌دهندگان خدمات سلامت کند.

ظفرقندی ادامه داد: با عنایت به آنکه سازمان‌های بیمه‌گر و به ویژه سازمان تأمین اجتماعی به عنوان یکی از سازمان‌های اصلی بیمه‌گر مطالبات جامعه پزشکی را با تأخیر زمانی قابل توجه، به طور معمول بیش از یک سال، پرداخت می‌ کنند این امر مشکلات اقتصادی فراوانی را برای مراکز درمانی و همکاران حوزه سلامت به وجود آورده است که این شرایط روند اجرای سیاست‌های تعیین شده را با مشکلاتی مواجه خواهد کرد.

وی از رئیس جمهوری درخواست: جهت نیل به اهداف مورد نظر در این حوزه، دستور فرمایید اقدامات لازم به منظور رفع مشکلات مورد اشاره در دستور کار نهادهای ذیربط قرار گیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =