کاروان پیک امید گیلان فعالیت خود را آغاز می کند

رشت-ایرنا- مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با اشاره به لزوم افزایش بیش از پیش مراکز فرهنگی برای کودکان و نوجوانان از آغاز به کار کاروان امداد فرهنگی(پیک امید) از هفته آینده در مناطق کم برخوردار شهری و روستایی خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا اسفندیار ضیائی روز دوشنبه در دیدار با فرماندار بندرانزلی اظهار کرد: با توجه به تخصصی بودن و ظرافت‌های موجود در اجرای فعالیت‌های فرهنگی، هنری و ادبی برای کودکان و نوجوانان، افزایش فضاهای فرهنگی برای این گروه از مخاطبان بیش از پیش ضرورت دارد.

وی افزود: ضرورت و اهمیت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی از مواردی است که نیاز به افزایش مراکز فرهنگی هنری برای کودکان و نوجوانان را دوچندان می‌کند.

ضیائی با بیان اینکه توسعه فرهنگی از منظر کودکان و نوجوانان در جامعه امروز از اولویت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان است تاکید کرد: مشارکت کودکان و نوجوانان در برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی یکی از بهترین شیوه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت آنان است.

مدیر کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان با اشاره به وجود مواهب الهی بسیار در انزلی و گردشگر پذیر بودن این شهر ساحلی تصریح کرد: با توجه به ضرورت افزایش نشاط و شادابی با برگزاری جشنواره های متعدد به عنوان یکی از مهمترین ضروریات جامعه امروز، باید تمرین مسئولیت پذیری برای کودکان افزایش یابد.

ضیائی با اشاره به لزوم کمک دولت و افراد شاخص برای تربیت جوانان مدبر و میدان دار برای تحقق گام دوم انقلاب گفت: توجه ویژه به موضوعات مربوط به محیط زیست از دیگر برنامه‌های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان گیلان است و در سال گذشته 500 دانش آموز از حوزه های مختلف محیط زیست بازدید کردند.

وی با اشاره به ضرورت هم افزایی دستگاه های فرهنگی مرتبط تاکید کرد: باید از موازی کاری در برگزاری جشنواره ها و برنامه های فرهنگی اجتناب کرد تا بتوان علاوه بر کاهش هزینه نتیجه خوبی نیز از برگزاری جشنواره ها حاصل شود.

***فعالیت های کانون پرورش فکری در انزلی نمود بیشتری داشته باشد

در ادامه این نشست فرماندار بندرانزلی با تاکید بر لزوم نقش‌ آفرینی بیشتر فعالیت ‌های کانون در زمینه باورهای اجتماعی و افزایش برنامه های فرهنگی برای کودکان و نوجوانان اظهار کرد: فعالیت‌ های کانون پرورش فکری بندرانزلی در زمینه فرهنگی باید نمود بیشتری داشته باشد.

اسماعیل حیدری آزاد افزود: شکل‌ گیری ساختار فکری و فرهنگی نسل جوان و نوجوان به عنوان آینده ‌سازان این مرز و بوم باید اصولی باشد .

وی تاکید کرد: کانون های پرورش فکری کودک و نوجوان مرکزی مهم برای رشد استعداد و خلاقیت ، اندیشه ورزی و تفکر محسوب می شود و ضروری است این مراکز مورد توجه همگان قرار گیرد.

حیدری آزاد با بیان اینکه کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان بندرانزلی باید در جشنواره های نوروزی و تابستانی نمود و حضور چشمگیری داشته باشند افزود: کودکان امروز بر یکدیگر و جامعه اثرگذاری بالایی دارند و کانون به ‌واسطه آموزش‌ های فراگیر می‌تواند به ‌صورت غیرمستقیم اثرات مثبتی بر اقشار مختلف جامعه داشته باشد.

وی تاکید کرد: کارها باید خروجی لازم را داشته و تغییرات ایجاد شده بر اساس آن کار دیده شود.

به گزارش ایرنا، در پایان این جلسه زلیخا شیرزاد به عنوان رئیس مرکز کانون پرورش فکری شماره 2 در غازیان و کبری نوعدوست نیز به عنوان رئیس مرکز شماره یک کانون پرورش فکری در انزلی منصوب شد.

7471

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =