پاکبانان مشهدی میهمان سفره امام رضا (ع) شدند

مشهد- ایرنا- پاکبانان مشهدی به دعوت تولیت آستان قدس رضوی از امروز تا پایان تابستان میهمان سفره پر برکت حضرت امام رضا (ع) هستند.

تولیت آستان قدس رضوی روز دوشنبه در دیدار با جمعی از پاکبانان مشهدی در تالار ولایت حرم مطهری رضوی با تأکید بر ارزش والای کار کردن و خدمت به میهمانان شهر امام رضا (ع) گفت: تلاش برای کسب روزی حلال مایه عزت انسان و همچون جهاد در راه خداست.

حجت الاسلام احمد مروی افزود: اگر شما و همکارانتان یک هفته  نباشید، شهر مشهد قابل زندگی نیست و  اگر دو هفته کار نکنید، انواع آلودگی‌ها و بیماری‌ها در این شهر شیوع پیدا می‌کند از این رو کار شما بسیار ارزشمند است و  شما خدمت بزرگی به مخلوق خدا به خصوص زائران امام رضا (ع) می‌کنید.

وی ادامه داد: عزت، انجام دادن هر کار مشروع و حلالی است که انسان را از احتیاج و دست نیاز به سوی دیگران دراز کردن بی‌نیاز کند و در اسلام بسیار به این مهم تأکید شده و از آن سو چشم داشتن به مال دیگران بدون کار کردن مذمت شده است پس نفس کار کردن و ایستادن انسان بر روی پای خود برای اداره امور زندگی ارزش دارد.

تولیت آستان قدس رضوی گفت: باید به کاری که اگر یک یا دو هفته نباشد همه چیز به هم می‌خورد افتخار کرد شما به نظافت، بهداشت و سلامت مردم مسلمان و زائران این شهر کمک می‌کنید پس کار خودتان را کوچک و کم‌ارزش ندانید و با افتخار و سربلندی به همه بگویید من پاکبان هستم.

مروی افزود: شما پاکبانان با نظافت شهر مشهد دو ثواب می‎برید چون هم نفس کار کردن اجر دارد و هم خدمت کردن به شهر و میهمانان امام رضا(ع) و وقتی انسان صاحبکارش را دوست داشته باشد از جان و دل کار می‌کند و از زیر کار در نمی‌رود و صاحبکار شما ثامن‎الحجج علی بن موسی الرضا(ع) است نه شهرداری مشهد.

امروز به دعوت تولیت آستان قدس رضوی و در راستای قدردانی از خادمان زائران حضرت رضا (ع) در ایام زیارتی حضرت ثامن الحجج (ع) پاکبانان خیابان‌ های منتهی به حرم مطهر رضوی امروز میهمان سفره امام رضا (ع) در میهمانسرای حضرت شدند و همچنین سایر پاکبانان شهر مشهد نیز با دستور تولیت آستان قدس رضوی تا پایان تابستان میهمان سفره امام هشتم(ع) خواهند شد.

حدود پنج هزار پاکبان در مشهد فعالیت می کنند.

۷۴۸۹/۱۹۲۲

اخبار مرتبط

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha