پیشگیری از سکته مغزی نیازمند اجرای برنامه کنترل بیماری های غیرواگیر است

تهران- ایرنا- رئیس کمیسیون بهداشت مجلس شورای اسلامی گفت: اگر می خواهیم جلوی سکته های مغزی و قلبی را بگیریم باید برنامه کنترل بیماری های غیرواگیر را با مشارکت مردم و جامعه پزشکی اجرایی کنیم.

علی نوبخت روز دوشنبه در مراسم افتتاحیه دوره کشوری آموزشی پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر به پیشرفت های کشور در حوزه بهداشت و سلامت در سه دهه گذشته اشاره کرد و افزود: در این مدت هم نیرو به اندازه کافی در کشور تربیت شد و هم پیشرفت های شگرفی در حوزه علم پزشکی اتفاق افتاد.
وی گفت: بر اساس برنامه ششم توسعه، تمام مردم ایران باید تحت پوشش بیمه ها قرار می گرفتند و اکنون، تمام تلاش این است که پیشگیری کنیم و عملیات بهداشتی را توسعه دهیم که بیماران کمتری به کارهای درمانی پیشرفته نیاز داشته باشند.
نوبخت، راه اندازی پرونده سلامت الکترونیک، پزشک خانواده و سامانه پیشگیری از بیماری های غیرواگیر را عامل بالا رفتن شاخص های بهداشتی و همچنین امید به زندگی عنوان کرد.
وی گفت: وزارت بهداشت برنامه های خوبی را بر اساس قوانین وضع شده در مجلس در حوزه بهداشت و سلامت عملیاتی کرده است که برنامه کنترل فشار خون از آن جمله است. مردم را باید نسبت به عواقب پرفشاری خون آگاه کنیم.  
نوبخت با اشاره به دستاوردهای دولت دهم در حوزه بهداشت و سلامت گفت: نه تنها ما بلکه آیندگان هم از دستاوردهای برنامه های اجرا شده بهره مند خواهند شد.
به گزارش ایرنا،  مراسم افتتاحیه دوره کشوری آموزشی پیشگیری و کنترل بیماری های غیر واگیر با حضور سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، معاونین وزیر بهداشت، روسای سه دانشگاه علوم پزشکی در تهران، مدیران عالی سازمان جهانی بهداشت و مسئولان کنترل بیماری های غیر واگیر در دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در پژوهشگاه علوم غدد و متابولیسم برگزار شد.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =