مرادی فردا به آلمان می رود

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون پزشکی ورزشی اعلام کرد: «سهراب مرادی» ملی پوش وزنه برداری ایران برای درمان مصدومیت خود فردا (سه شنبه) به آلمان اعزام می شود.

«سهراب مرادی» که در یک ماه گذشته ۲ بار از ناحیه کتف دچار مصدومیت شده بود با تصمیم کمیته ملی المپیک و موافقت وزارت ورزش برای رفع مصدومیت خود به آلمان سفر می کند. «غلامرضا نوروزی» رییس فدراسیون پزشکی ورزشی امروز این خبر را تایید کرد.

او گفت: با تاکید وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک، فدراسیون پزشکی ورزشی مرادی به آلمان اعزام می شود تا با دقت درمان این ورزشکار مورد رسیدگی قرار گیرد.

چندی پیش «علی مرادی» رییس فدراسیون وزنه برداری به خبرنگار ایرنا اعلام کرد: با موافق «سید رضا صالحی امیری» رییس کمیته ملی المپیک، سهراب مرادی به آلمان اعزام می شود تا میزان مصدومیت این قهرمان مشخص شود. پس از مشخص شدن زمان بهبودی او، نسبت به اعزام این وزنه بردار به رقابت های جهانی تایلند تصمیم خواهیم گرفت.

مرادی که عنوان قهرمانی جهان و المپیک در کارنامه دارد اواخر خردادماه در حین تمرین زیر وزنه ۲۰۰ کیلوگرمی دچار آسیب شد. هر چند که در ابتدا این آسیب دیدگی جدی گرفته نمی شد اما مصدومیت مجدد کتف او در تمرینات این ملی پوش را خانه نشین کرد.

بنا به برخی احتمالات وی رقابت های قهرمانی جهان که اواخر شهریور ماه در تایلند برگزار می شود از دست خواهد داد.

دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۱۶ ریو که امید نخست وزنه برداری ایران برای کسب مدال در توکیو ۲۰۲۰ به شمار می رود در داخل کشور رقیبی به نام «کیانوش رستمی» دارد که به تازگی به این دسته آمده است و در عرصه بین المللی نیز باید با «تیان تائو» چینی رقابت کند.

وزنه‌بردار چینی ماه گذشته (تیرماه) با مهار وزنه ۲۳۱ کیلوگرمی رکورد رکورد جهانی ۲ ضرب این دسته که در اختیار سهراب مرادی بود را شکست.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =