۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۵
کد خبرنگار: 1426
کد خبر: 83416429
۰ نفر

برچسب‌ها

۹ وسیله بازی غیراستاندارد در شهر ایلام پلمب شد

ایلام - ایرنا - مدیرکل استاندارد ایلام گفت: از ابتدای تیرماه امسال تاکنون از مجموع ۶ شهر بازی در ایلام، ۹ دستگاه وسیله بازی غیراستاندارد بخش خصوصی واقع در پارک کوثر شهر ایلام پلمپ شده است.

مهناز همتی روز دوشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: همچنین هفت وسیله بازی که رفع پلمب شدند برای پلمب مجدد در دستور کار مراجع قضایی قرار دارند.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون ۲ وسیله شهربازی کوثر در فرایند استاندارد سازی قرار دارند، افزود: سال گذشته ۲ شهربازی سرپوشیده و هفت وسیله بازی مستقر در سطح شهر ایلام به‌دلیل عدم استاندارد پلمب شدند.

همتی یادآور شد: براساس مصوبه شورای عالی استاندارد و به‌منظور تامین ایمنی و سلامت استفاده کنندگان، وسایل بازی و تجهیزات شهربازی در کشور مشمول استاندارد اجباری هستند.

وی تاکید کرد: در صورت همکاری مالکان و بهره‌برداران این‌گونه وسایل، اداره کل استاندارد استان نیز تمام تلاش خود را برای استانداردسازی ۱۰۰ درصد وسایل و تجهیزات شهربازی‌ها و زمین‌های بازی موجود در استان در راستای حفظ سلامت و تأمین ایمنی فرزندان بکار می برد.

همتی تصریح کرد: نصب تجهیزات بازی در شهربازی و پارک‌ها منوط به ثبت آن در سامانه نظارت بر وسایل تفریحی است و این تجهیزات از سوی شرکت بازرسی که مورد تایید سازمان ملی استاندارد است بررسی و مجوز نصب به آن‌ها داده می‌شود.

۷۱۸۰/۶۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 0 =