۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۲۹
کد خبرنگار: 866
کد خبر: 83416414
۰ نفر

برچسب‌ها

سهم بخش خدمات از اشتغال استان یزد به ۴۸.۳ درصد رسید

یزد - ایرنا - مدیرکل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی یزد با بیان اینکه این استان به رشد متوازن در سه حوزه صنعت، خدمات و کشاورزی نیاز دارد، گفت: هم اکنون بخش خدمات با ۴۸.۳ درصد سهم بیشترین سهم را در اشتغال استان به خود اختصاص داده است.

محمدحسین ریاحی روز دوشنبه در آیین آغاز به کار پانزدهمین مرکز مشاوره، کارآفرینی و اطلاع رسانی استان با بیان اینکه سهم اشتغال استان در عرصه‌های صنعت ، خدمات و کشاورزی اندکی تغییر کرده یادآور شد: در کشورهای توسعه یافته بخش عمده ای از سهم اشتغال به مشاغل حوزه خدمات اختصاص دارد و برنامه ریزی در زمینه تناسب رشته‌های تحصیلی با ظرفیت‌های مورد نیاز توسعه استان ضروری است.

وی تأکید کرد : رسیدن به اشتغال پایدار و پویا نیازمند مهارت افزایی در کنار علم اندوزی است و دانشگاه‌ها به مهارت آموزی دانش آموختگان نیز باید توجه داشته باشند.

ریاحی با بیان اینکه برآیند نگاه همه جانبه، توسعه پایدار، افزایش کارایی، اثربخشی و بهره وری را بدنبال خواهد داشت، ادامه داد: لازمه پویایی اقتصاد و برپایی نظام اجتماعی مناسب در جامعه از مسئولیت پذیری افراد نشات می گیرد.

وی تصریح کرد: در توسعه اقتصاد صنعتی استان ظرفیت سازی مناسبی شکل گرفته و مراکز مشاوره، در جوار ظرفیت های ایجاد شده، زمینه شناسایی و پرورش ایده‌های خلاق و افکار توانمند را فراهم می‌سازد .

ریاحی تأکید کرد: باید شرایط مطلوب تری برای ایده پردازان فراهم شود تا مراکز مشاوره به صورت یک بسته کامل بتوانند در قالب تعاونی ایفای نقش داشته و با خرد جمعی در سطوح مختلف فعالیت کنند.

بر اساس اعلام مسئولان اداره کل تعاون ، کار و رفاه اجتماعی یزد ، سهم بخش‌های مختلف استان در حوزه اقتصادی امسال تغییر کرده و سهم خدمات ۴۸.۲ درصد، صنعت ۴۴ درصد و سهم بخش کشاورزی ۷.۸ درصد است.

۱۹۶۸/ ۶۰۱۴/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =