۲ طرح مشارکت اقتصادی در خراسان جنوبی افتتاح شد

بیرجند - ایرنا - ۲ طرح مشارکت اقتصادی بنگاه محور با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره)، استاندار خراسان جنوبی و جمعی از مسئولان در این استان به بهره برداری رسید.

طرح‌های مشارکت اقتصادی جوجه تن طلا که محصول آن جوجه یکروزه است و مزرعه پرورش مرغ تخم‌گذار، ۲ طرحی بود که عصر دوشنبه با حضور محمد مخبر در خراسان جنوبی افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت جوجه تن طلا خراسان جنوبی در حاشیه آیین افتتاح این طرح در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: اجرای این طرح با سرمایه‌گذاری ۱۰۱ میلیارد و ۹۷۸ میلیون ریال شامل ۳۵ میلیارد و ۷۲ میلیون ریال آورده بنیاد برکت، ۳۶ میلیارد و ۵۰۳ میلیون ریال آورده شرکا و ۳۰ میلیارد و ۴۰۳ میلیون ریال تسهیلات سال ۱۳۹۶ آغاز شد و امروز به بهره‌برداری رسید.

غلامحسین آزاده ظرفیت تولیدی این طرح را ۳۰ هزار قطعه مرغ مادر اعلام کرد و افزود: همچنین در این شرکت ظرفیت پرورش ماهانه ۲ میلیون قطعه جوجه یکروزه فراهم شده است که در سطح داخلی و کشورهای مجاور توزیع خواهد شد.

وی مساحت طرح پروررش جوجه را چهار هکتار اعلام کرد و گفت: جوجه یکروزه قابلیت ارسال به تمامی مرغداری‌های سطح کشور را دارد همچنین به کشورهای افغانستان، پاکستان، عراق، کویت و سایر کشورها صادر می‌شود.

مدیرعامل شرکت جوجه تن طلا بیان کرد: طرح مرغ مادر نیز در زمینی به مساحت ۶ هکتار اجرا شد که تخم‌های نطفه‌دار بعد از ۲۱ روز به جوجه تبدیل و جوجه یکروزه به بازار منتقل می‌شود.

وی یادآور شد: با بهره‌برداری از طرح های مذکور زمینه اشتغال ۲۱۰ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم شده است.

طرح مزرعه پرورش مرغ تخم‌گذار با ظرفیت ۹۰ هزار قطعه و سرمایه گذاری هشت میلیارد و ۱۲۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان نیز امروز به بهره برداری رسید که برای ۱۴۵ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد کرده است.

از مجموع سرمایه گذاری انجام شده ۲ میلیارد و ۹۷۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان توسط بنیاد برکت، سه میلیارد و ۱۶۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان را شرکا و یک میلیارد و ۷۴۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دیگر را بانک‌ها تأمین کرده‌اند.

ساخت این مجموعه از سال ۱۳۹۵ با مشارکت بنیاد برکت در خراسان جنوبی آغاز شد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) عصر امروز (دوشنبه) بدو ورود به بیرجند مورد استقبال استاندار خراسان جنوبی و مسئولان این استان قرار گرفت و در گلزار شهدای بیرجند به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

افتتاح طرح‌های مشارکت اقتصادی بنگاه محور برکت، طرح اشتغالزایی اجتماع محور سحاب (سرمایه گذاری حمایتی  اشتغال برکت) در شهرستان‌های سربیشه و نهبندان، دیدار با نماینده ولی فقیه، دیدار با استاندار خراسان جنوبی و امضای تفاهم نامه ستاد اجرایی فرمان امام و استانداری خراسان جنوبی از جمله برنامه‌های سفر ۲ روزه محمد مخبر و هیات همراه به این استان است.

۷۵۵۷*۳۰۲۸

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =