۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۲۳
کد خبرنگار: 2307
کد خبر: 83416378
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۳۱ صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در کشور تشکیل شد

گچساران- ایرنا- سرپرست مدیریت توسعه عملیات و بهبود بهره‌وری شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی گفت: ۱۳۱صندوق کشاورزی در قالب صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی و حمایت از فعالیت زنان در کشور فعالیت دارد.

به گزارش ایرنا، هوشنگ محمدی روز دوشنبه در نشست هیات اجرایی موسس صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی شهرستان باشت افزود: این تعداد صندوق  با اعتباری بیش از ۱۷هزار میلیارد ریال در حال ارائه خدمات لازم به متقاضیان است.

وی بیان کرد: این صندوق ها در همه استان های کشور تشکیل و راه اندازی شده اند.

محمدی با اشاره به حمایت از توسعه سرمایه گذاری بخش کشاورزی  اظهار داشت: ساختار این صندوق ها به گونه ای است که با پول مردم هدایت شده و همه منابع جمع آوری شده در جهت توسعه بخش کشاورزی سرمایه گذاری خواهد شد.

وی تصریح کرد: ایجاد ۲۹ صندوق  در زمینه توسعه بخش کشاورزی امسال در دستور کار صندوق حمایت از توسعه سرمایه گذاری  در بخش کشاورزی قرار گرفته است.

محمدی گفت:  برای فعال کردن بیشتر صندوق های توسعه بخش کشاورزی باید به سمت و سوی روش های نوین و خلاق در زمینه جذب منابع مالی و دعوت از سرمایه گذاران پیش رفت.

وی عنوان کرد:  صندوق سرمایه بخش کشاورزی متعلق به تمام کشاورزان ، بهره برداران و تشکل هاست و تقویت آن رونق بیشتر بخش کشاورزی را بدنبال خواهد داشت.

محمدی ابراز کرد: کمک مالی به طرح ها و حمایت و پشتیبانی از بهره برداران بخش های مختلف کشاورزی  از اهداف این صندوق است.

وی تصریح کرد: بیش از ۱۹ صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی زنان در کشور وجود دارد که دولت حمایت های زیادی از این صندوق ها تاکنون انجام داده است.

محمدی ادامه داد: تعداد صندوق های توسعه بخش کشاورزی در کشور تا پایان سال جاری به ۱۵۰ مورد خواهد رسید که بیش از ۷۵ مورد صندوق شهرستانی خواهد بود.

وی گفت: تاکنون در کشور ۶۲ صندوق شهرستانی حمایت از توسعه بخش کشاورزی تشکیل‌ شده است.

محمدی بیان کرد: امسال چهار صندوق توسعه کشاورزی در هرمزگان، چهار صندوق در لرستان و ۱۱ صندوق در خوزستان تشکیل خواهد شد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی کهگیلویه و بویراحمد نیز گفت: این صندوق با تأمین سهم مشارکت دولت از محل منابع استان کهگیلویه و بویراحمد و شرکت مادر تخصصی و تولیدکنندگان و کشاورزان تا پایان تابستان امسال تشکیل می‌شود.

شهرام عسکری گفت: تا پایان شهریور ۹۸، در پنج شهرستان استان کهگیلویه و بویراحمد، صندوق‌های شهرستانی حمایت از توسعه بخش کشاورزی با سرمایه اولیه ۱۱۰میلیارد ریال تشکیل خواهد شد.

وی اظهار داشت: این صندوق‌های شهرستانی در گچساران، کهگیلویه، باشت، لنده و بویراحمد باهدف تقویت حجم و کیفیت سرمایه‌گذاری در بخش کشاورزی و بر اساس قانون تشکیل وزارت جهاد کشاورزی و قانون افزایش بهره‌وری کشاورزی و منابع طبیعی تشکیل خواهد شد.

فرماندار باشت نیز در این جلسه گفت: به منظور تحقق شعار سال ۹۸ صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی در باشت تشکیل خواهد شد که گام محکمی بسوی رونق تولید خواهد بود. 

سید مسعود حسینی گفت: مطابق ماده ۱۲ قانون تشکیل وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر تشکیل صندوق های حمایت از توسعه بخش کشاورزی، این تفاهم نامه به امضاء رسید تا تشکیل صندوق شهرستانی به مرحله اجرایی برسد.

وی  اظهار داشت: سهم آورده کشاورزان در این صندوق ۵۱ درصد و سهم دولت ۴۹ درصد است.

شهرستان باشت در جنوب غربی کهگیلویه و بویراحمد قرار دارد که بیش از هفت هزار کشاورز در این شهرستان فعالیت دارد.

۲۰۸۲/۶۱۱۰

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =