۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۲
کد خبرنگار: 1014
کد خبر: 83416369
۰ نفر

برچسب‌ها

آتش ۲ هکتار از اراضی منطقه حفاظت شده البرز جنوبی را سوزاند

کرج - ایرنا - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان البرز گفت که آتش شامگاه گذشته ۲ هکتار از اراضی منطقه حفاظت شده البرز جنوبی را سوزاند.

مهرشاد احمدوندی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ساعت ۱۶ روز گذشته، ماموران یگان حفاظت استان از وقوع آتش سوزی در منطقه آدران واقع در منطقه حفاظت شده البرز جنوبی مطلع شدند که سریع به محل اعزام شدند.

وی اظهار داشت: پس از ساعت ها تلاش بی وقفه، این مامورین ساعت ۱۰ شب موفق به مهار آتشی شدند که ۲ هکتار از این اراضی را سوزانده بود.

احمدوندی یکی از دلایل اصلی این آتش سوزی ها را بی احتیاطی گردشگران دانست و گفت: وزش باد نیز باعث گسترش و انتقال آتش به مناطق دیگر می شود.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان البرز از تمام گردشگران و مسافران خواست تا اگر آتشی در طبیعت روشن می کنند، هنگام ترک محل آتش را خاموش و از خاموش شدن آن نیز اطمینان کامل داشته باشند.

وی گفت همچنین از مسافران و گردشگران می خواهیم تا به طبیعت احترام بگذارند و پسماندها و زباله های تولید شده در هنگام اطراق در طبیعت را جمع آوری کنند زیرا دفعه بعد خودشان هستند که باز هم از آن محل و طبیعت استفاده می کنند.

منطقه حفاظت شده البرز جنوبی حدود ۶۴ هزار هکتار وسعت دارد.

۶۱۵۶/۶۹۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 13 =