روشنگری جامعه نیاز اساسی حفاظت از بیت‌المال است

ارومیه- ایرنا- معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان‌غربی گفت: روشنگری جامعه نیاز اساسی حفاظت از بیت المال است که باید این امر مورد توجه جدی قرار گیرد.

علی مصطفوی روز دوشنبه در جلسه شورای حفاظت از حقوق بیت‌المال آذربایجان‌غربی افزود: در این راستا، رسانه ها نقش اساسی برعهده دارند و باید این نقش را با جدیت بیشتری ایفا کنند.

وی اضافه کرد: سهل‌انگاری متولیان و مسوولان ادوار گذشته نیز در خصوص  بیت المال باید مورد پیگیری قرار گیرد و اقدامات لازم در قبال متخلفان انجام شود.

وی بیان کرد: همچنین دستگاه قضا از مدیرانی که در راستای حفاظت از حقوق بیت المال تلاش می‌کنند، باید حمایت کند.

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار آذربایجان غربی ادامه داد: برگزاری جلسات شهرستانی در راستای صیانت از اراضی ملی و دولتی نیز موضوع مهمی است که می تواند در افزایش حساسیت ها به این حوزه موثر باشد.

دادستان عمومی و انقلاب ارومیه نیز در این جلسه گفت: باید طبق قانون و مقررات در مورد ساخت و سازهای غیر مجاز در منابع طبیعی و ملی اقدام شود و نباید این امر مورد غفلت قرارگیرد.

مصطفی حبیبی ادامه داد: برای مقابله با خطرات سیل باید ساخت و سازهای غیرمجاز در حاشیه رودخانه‌ها کنترل شوند و سازمان‌های آب منطقه‌ای، منابع طبیعی، جهادکشاورزی، راه و شهرسازی و شهرداری موظف به اجرای قانون در این خصوص هستند.

وی بیان کرد: ساختمان‌های موجود در حاشیه شهرچای ارومیه باید در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار گیرد و قانون نیز در مورد آنها اجرایی شود.

وی اظهار داشت: دادستانی آماده پشتیبانی از اجرای احکام تخریب است و مسوولان طبق قانون به وظایف خود عمل کنند زیرا مردم برای اجرای قانون در مورد ساختمان‌های متخلف از مسوولان انتظار دارند.

مدیرعامل آب منطقه‌ای آذربایجان‌غربی نیز در این جلسه با اشاره به مسائل مربوط به ساختمان دانشگاه صنعتی ارومیه گفت: این دانشگاه در زمین  شرکت آب منطقه‌ای ساخته شده و هنوز مشکلات آن حل نشده است.

کیومرث دانشجو بیان کرد: حدود ۱۵ سال قبل این زمین با فشار استاندار وقت از آب منطقه‌ای گرفته شده و در اختیار دانشگاه صنعتی قرار گرفته و در حال حاضر این واحد با مشکل صدور سند مواجه است.

رییس سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی نیز گفت: طی سال جاری در ۷۶ مورد ساخت و ساز غیرمجاز، حکم قلع و قمع از محل تبصره ۲ اجرا شده است.

 رسول جلیلی ادامه داد:  همچنین ۱۹ مورد احکام قطعی از سال گذشته به اجرا درآمده است.

ارائه گزارش از عملکرد کمیسیون ماده ۹۹ توسط شهرداری ارومیه از مسائل مورد تاکید و مصوبه این جلسه بود و در ادامه جلسه روسای ادارات حاضر در خصوص برنامه‌های خود توضیحاتی دادند و از سوی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان این برنامه‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

۹۹۱۸/2093

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =