برگزاری انتخابات سالم بیانگر توان اجرایی کرمان است

کرمان - ایرنا - استاندار کرمان در نخستین نشست ستاد انتخابات استان، برگزاری انتخابات پرشور، سالم و حداکثری را عامل تقویت نظام و انقلاب و نشان دهنده توان اجرایی استان دانست و گفت: شرعی و قانونی مسئولان موظف به رعایت دقیق قوانین و اصل بی طرفی در انتخابات هستند.

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی در نخستین نشست ستاد انتخابات استان کرمان افزود: وجود قوانین جامع، بدون تناقض و با ذکر همه جزئیات موجب موفقیت است و قوانین متناقض نتیجه ای جز انجام کارهای تکراری و بی اثر نخواهد داشت.

وی با اشاره به نقش تدوین قوانین خوب در توسعه کشورها و لزوم استفاده از تجربه و تخصص در تدوین قوانین تصریح کرد: مردم باید درباره اهمیت انتخابات و نقشی که در تدوین قوانین دارد، آگاه شوند و نسبت به نقش نمایندگان منتخب در تعیین سرنوشت کشور مطلع باشند.

استاندار کرمان اظهار داشت: برای بهبود فرآیند انتخابات مجلس آینده، پیشگیری از وقوع اتفاقات و جلوگیری از تکرار برخی از اتفاقات قبلی، باید انتخابات دوره های گذشته تحلیل و در قالب دستورالعمل مشخصی تدوین شود تا بتوان از این تجارب استفاده کرد.
فدائی برگزاری انتخابات سالم را نشان دهنده توان اجرایی استان دانست و بیان کرد: اگر صندوقی در گذشته ابطال شده باید دلایل این ابطال مورد بررسی قرار گیرد تا نقاط ضعف برطرف شود.
وی گفت: به لحاظ شرعی، قانونی، اخلاقی و وجدانی همه مسئولان دخیل در برگزاری انتخابات موظف به رعایت اصل بی طرفی هستند و هر فردی از قدرت قانونی خود در زمینه انتخابات سوء استفاده کند؛ عین اختلاس را انجام داده است و به هیچ وجه پذیرفتنی نیست.
وی با تأکید بر لزوم تأمین تمام زیرساخت ها و امکانات برای برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کرمان، اظهار داشت: برای اعضای ستاد انتخابات استان کرمان نکته مهم برگزاری انتخابات سالم و حداکثری و تشخیص مصادیق و موضوعات با مردم است که باید زمینه مشارکت حداکثری و حضور همه سلایق در انتخابات فراهم شود.
دبیر ستاد انتخابات استان کرمان نیز در این جلسه با اشاره به ۲۵ فرآیند برگزاری انتخابات گفت: ۲۳ فرآیند انتخابات آینده مجلس در کشور به صورت الکترونیکی و تنها اخذ و شمارش رأی به صورت دستی انجام می شود و لازم است تمام زیرساخت های پوشش الکترونیکی برگزاری انتخابات در استان فراهم شود.
محمدرضا وفائی افزود: پیش بینی های لازم برای آموزش فرمانداران و بخشداران و همچنین سایر افراد دخیل در برگزاری انتخابات صورت گرفته و با توجه به تشکیل کمیته های ستاد، وظایف تمام اعضا مشخص شده است.
وی اظهار داشت: در انتخابات سال ۱۳۹۴ تعداد ۲ هزار و ۱۶۴ شعبه اخذ رأی در استان وجود داشته که هزار ۲۵۴ صندوق به صورت ثابت و ۹۱۰ صندوق سیار است و طبق پیش بینی ستاد انتخابات استان، در انتخابات مجلس ۹۸ به ۲ هزار و ۴۵۶ صندوق در استان نیاز داریم اما این رقم قطعی نیست.

نخستین نشست ستاد انتخابات استان کرمان صبح امروز دوشنبه هفتم مردادماه ۹۸ با حضور استاندار کرمان در دفتر استاندار برگزار شد.
برنامه ریزی برای پوشش شبکه فیبر نوری در مناطق مورد نظر برگزاری انتخابات، تأمین تجهیزات و زیرساخت های برگزاری انتخابات الکترونیک، آموزش نیروها و دست اندرکاران و همچنین تأمین امنیت و اطلاع رسانی مناسب فرآیند انتخابات مجلس آینده در استان کرمان از مهمترین مصوبات این جلسه بود.

۳۰۲۹/۷۴۴۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =