هدف‌گذاری برای آموزش ۱۵۰ هزار زن در باره نحوه مصرف بهینه آب

بجنورد- ایرنا- مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل شرکت مهندسی آب و فاضلاب گفت: امسال ۱۵۰ هزار زن در قالب پویش اجتماعی و آموزشی مصرف بهینه آب با الگوهای مصرف این ماده حیاتی آشنا می شوند.

به گزارش ایرنا، محمد خلیلی پیر روز دوشنبه در همایش رد پای آب خراسان شمالی با تاکید بر اهمیت زنان در پایدار کردن الگوی مصرف بهینه آب در خانواده، اظهار داشت: در این راستا پارسال ۵۰ هزار زن در یک برنامه جامع با الگوهای مصرف بهینه آب آشنا شدند.

وی افزود: بر اساس برنامه هدف‌گذاری شده امسال نیز این برنامه برای ۱۵۰ زن  تدارک دیده شده تا آموزش های لازم به این زنان که هدایت اصلی خانواده را بر عهده دارند صورت گیرد.

وی از زنان در خانواده به عنوان یکی از گروه های تاثیرگذار در مصرف آب یاد کرد و گفت: باید توجه افکار عمومی را به سمت اصلاح مصرف بیشتر جلب کنیم.

خلیلی پیر با اشاره به کمک و حمایت گروه های مختلف برای فرهنگ سازی این الگو در کشور، خاطرنشان کرد: امسال بسیج مستضعفان و سازمان بسیج زنان کشور برای نهادینه کردن این الگو به کمک ما آمده که امیدواریم آموزش ها از این طریق در گستره زیاد انجام شود.

وی یادآور شد: در خراسان شمالی نیز سازمان بسیج اقشار همکاری خوبی در این رابطه دارد که امیدواریم با هدایت و حمایت سازمان های مردم نهاد و سایر اقشار بتوانیم مفهوم صرفه جویی و تغییر الگوی مصرف را در جامعه بیش از پیش گسترش دهیم.

به گزارش ایرنا این نشست با حضور معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، استاندار خراسان شمالی و جمع دیگری از مسئولان کشوری و استانی برگزار شد.

در پایان این نشست نیز از طرح آموزشی بانوی آب رونمایی شد.

ط/ ۶۰۴۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =