مدیرعامل منطقه آزاد کیش خواستار رفع محدودیت‌های تجاری این منطقه شد

کیش - ایرنا- مدیرعامل منطقه آزاد کیش خواستار مشارکت اعضای مجمع عمومی مناطق آزاد کشور برای رفع محدودیت‌های تجاری واردات کالا و آزادسازی ورود خودرو به کیش شد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از روابط عمومی و اموربین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، غلامحسین مظفری در مجمع عمومی عادی سالیانه سازمان منطقه آزاد کیش در تهران افزود:  کیش یک ظرفیت قابل توجه برای اقتصاد ملی است که با تمام محدودیت های ایجاد شده در رشد اشتغالزایی کشور نقشی مهم داشته و تقویت و تداوم این نقش نیازمند رفع محدودیت های تجاری و بازرگانی است.

مظفری از برنامه راهبردی سه ساله سازمان منطقه آزاد کیش به عنوان راهکار اصولی و آینده نگرانه در جهت رونق اقتصادی  این منطقه آزاد خبر داد و تصریح کرد: باید با ایجاد و تکمیل زیر ساخت های اساسی برای فعالیت های گسترده تجاری و اقتصادی درچشم اندازکیش 1400 آماده شویم.

تالار اجلاس سران در جزیره کیش  ساخته می شود

مدیرعامل منطقه آزاد در ادامه سخنان خود در مجمع عمومی سالانه سازمان منطقه آزاد کیش از تاکید رئیس جمهوری کشورمان برای ساخت سالن اجلاس سران مطابق با استانداردهای جهانی در کیش و بهینه سازی مسیر مواصلاتی بندر آفتاب خبر داد.

او با تاکید  بر ضرورت ارتقای خدمات و تسریع طرح های عمرانی برای دستیابی به چشم‌انداز کیش ۱۴۰۰،  رشد صنعت گردشگری ، رونق فضای کسب و کار و توسعه همگون و همه جانبه این منطقه را از جمله برنامه های ومحوری در این منطقه  برشمرد.

وی رشد سرمایه‌گذاری های صنعتی را از جمله اقدامات مهم سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد و توضیح داد: با توجه به برنامه ریزیهای صورت گرفته  درحوزه های  اقتصادی، فرهنگی، ‌اجتماعی، گردشگری و  افزایش سرمایه‌گذاری های بخش خصوصی و سرمایه گذاران خارجی ، انعقاد تفاهم‌نامه‌های متعدد منطقه آزاد کیش و  اقدامهای انجام شده برای راهاندازی شورای عالی بورس، منطقه آزاد کیش  در حال توسعه است.

مظفری  با اشاره به  وجود 50 هتل فعال در کیش  و روند ساخت حدود 45 هتل در این منطقه گفت: زیرساختهای گردشگری در این منطقه در حال تقویت است . 

وی فعالیت شرکت های دانش بنیان را یکی دیگر از محورهای توسعه کیش عنوان کرد و ابراز امیدواری کرد که  تا پایان سال ۹۸ حدود  ۱۵۰ شرکت دانش‌بنیان در کیش پایه‌گذاری  شود.

طرحهای نیمه تمام یکی از مشکلات جزیره کیش است

مظفری در بخش دیگری از سخنان خود طرح های نیمه تمام را یکی از مشکلات عمده جزیره کیش برشمرد و گفت: ۱۵۴ طرح ناتمام در کیش وجود دارد که تلاش می کنیم با ارتباط مستمر باسرمایه گذاران و بررسی مسائل آنها ، اعمال صحیح قانون وکوتاه سازی فرایند ها این مشکلات برطرف شود.

بررسی عملکرد کلی منابع و درآمد و همچنین وضعیت منطقه آزاد کیش از لحاظ اقتصادی، فرهنگی و گردشگری ، ارائه بندهای گزارش حسابرسی و بازرس قانونی سال ۹۷ و پخش نماهنگی از خدمات عمرانی انجام‌شده در منطقه آزاد کیش، از دیگر بخش های این نشست عنوان شده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =