کمیته امداد ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات اشتغال پرداخت کرده است

کرمان - ایرنا - یک میلیون و ۴۰۰ هزار شغل با پرداخت ۱۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات در حوزه تامین شغل از سال ۹۰ تا ۹۶ در کمیته امداد امام خمینی (ره) در کشور ایجاد شده است.

به گزارش ایرنا، معاون اجرایی معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور در کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان کرمان افزود: ۱۴۸ هزار نفر در کشور طی سال گذشته تسهیلات اشتغال کمیته امداد را دریافت کرده اند.

علی اکبر خادمی بیان کرد: در حوزه فقرزدایی نیز از سال ۹۰ تاکنون ۷۰۰ هزار خانواده خودکفا شده و از پوشش این نهاد خارج شده اند که در این رابطه ۲ میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان هزینه های عمومی کشور کاهش یافته است.

معاون اجرایی معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور عنوان کرد: سال گذشته نیز پنج هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان درآمد طرح های اشتغال در این نهاد بوده است.

خادمی گفت: به هر میزان که استانها برای صندوق ضمانت برای اشتغال مددجویان کمیته امداد کمک کنند کمیته امداد به همان میزان حمایت کرده و تسهیلات ویژه ای را برای استانها اختصاص خواهیم داد.

وی با بیان اینکه نقش کمیته امداد در اقتصاد مقاومتی مربوط به تقویت بنیان اقتصاد خانواده و فقر زدایی از سه راه تامین معیشت، تامین شغل و تامین مسکن است، افزود: مردمی کردن اشتغال یکی از رویکردهای کمیته امداد است و در این رابطه نظام راهبری شغلی تدوین شده است.

وی ادامه داد: دانش بنیان شدن و تمرکز بر مزیت های بومی از دیگر اولویت های کمیته امداد در حوزه اشتغال و خودکفایی است.

معاون اجرایی معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور عنوان کرد: مجموعه کمیته امداد در اصلاح فضای کسب و کار کشور که یکی از مهمترین موضوعات ملی و دغدغه های اساسی به شمار می رود، به خوبی ورود کرده و در این رابطه یک برنامه راهبردی عملیاتی تدوین و اسناد بالادستی کمیته امداد نیز بررسی شده است.

خادمی با تاکید بر این مطلب که مسیری را برای رسیدن از وضعیت موجود به وضع مطلوب در کمیته امداد ترسیم کرده ایم، ادامه داد: این کار از سال ۹۶ آغاز شده و در سال ۹۷ تداوم یافته است و در سال جاری نیز به صورت ویژه اجرا خواهد شد.

وی گفت: یکی از ویژگی ها و امتیازات کمیته امداد در توفیق این نهاد در تحقق اشتغال روحیه جهادی، انقلابی و امدادی کارکنان این مجموعه است.

وی با تاکید بر اینکه کمیته امداد ایده های مروبط به ایجاد اشتغال را بررسی و حمایت می کند، گفت: شبکه ۲ هزار نفره از کارشناسان اشتغالزایی در استان کرمان تشکیل شده است.

معاون اجرایی معاونت اشتغال و خودکفایی کمیته امداد کشور خاطرنشان کرد: در صورتی که  ۲۰ هزار نفر از ۴۰۰ هزار نفر کارآفرین برتر کشور کار راهبری ایجاد اشتغال برای افراد تحت پوشش کمیته امداد را بر عهده گیرند، بخش زیادی از مشکلات اشتغال برطرف خواهد شد.

۳۰۲۹/۷۴۴۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 0 =