۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۲
کد خبرنگار: 1460
کد خبر: 83416291
۱ نفر

برچسب‌ها

 دستگاه قضایی به مسائل سیاسی ورود نمی‌کند

یزد - ایرنا - قائم‌ مقام رئیس‌کل دادگستری استان یزد با بیان اینکه دستگاه قضایی به مسائل سیاسی ورود نخواهد کرد ، گفت: کارکنان این نهاد در بررسی پرونده‌ها و مسائل مرتبط رویکرد بی‌طرفی و قانون‌مدارای خود را همواره حفظ خواهند کرد.

علی‌اکبر شمس روز دوشنبه در مراسم معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان اردکان با اشاره به اهمیت نعمت امنیت و سلامتی افزود: دستگاه قضایی ضمن اینکه در جریان مسائل سیاسی است ، هرگونه برخورد و اقدام قضایی بدون توجه به مسائل جانبی و مطابق قانون خواهد بود و حفظ حقوق شهروندی مردم از دیگر مواردی است که مورد تأکید است.

وی اضافه کرد:  ۲ نعمت یادشده تا زمانی که در دسترس است قدر آن را نمی‌دانیم اما وقتی از دسترس خارج شد به اهمیت آن‌ پی برده می‌شود.

وی اضافه کرد: تامین امنیت به عهده اعضای شورای تأمین استان و شهرستان است و در کنار آن دادستان‌ها وظیفه‌ای مهم و اساسی در برقراری نظم و امنیت به عهده‌ دارند.

وی ادامه داد: امروز، دادستان‌ها از پوسته سنتی که قبلاً ترسیم‌شده بود و به‌ عنوان چهره برخوردی آنها را می‌شناختند خارج‌شدند و در کنار وظیفه ذاتی که برخورد و کمک به برقراری امنیت است دامنه فعالیت و مسئولیت شان در مسائل اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی گسترده‌تر شده است.

قائم‌ مقام رئیس‌کل دادگستری یزد اظهار کرد: در سال رونق تولید که موضوع حمایت از تولید داخلی و مبارزه با جنگ اقتصادی مطرح می‌شود نقش دادستان‌ها بسیار برجسته و اساسی است، امسال که وضعیت خاص اقتصادی حاکم است با توجه به منویات مقام معظم رهبری و سیاستی که دستگاه قضایی در این راستا وجود دارد، دادستان‌ها به‌خوبی ورود کرده‌اند و امروز شاهد گشایش‌های بسیار خوبی در این عرصه هستیم.

وی افزود: با توجه به صنعتی شدن استان و شهرستان اردکان این آمادگی در دستگاه قضایی وجود دارد که رئیسان دادگستری‌ها و دادستان‌های شهرستان‌ها  در کنار مسئولان اجرایی راهگشای مسائل اقتصادی باشند و حل مسائل مربوط به تولید مورد توجه آنها خواهد بود.

به گفته شمس ،موضوع حقوق عامه در دستور کار دستگاه قضایی قرار دارد و شورای حفظ حقوق بیت‌المال که با محوریت دستگاه قضایی تشکیل می‌شود ظرفیت بسیار خوبی در زمینهٔ حمایت از انفال و حقوق عامه و حفظ حقوق بیت‌المال است.

این مقام قضایی همکاری و تعامل با دستگاه‌ها و نهادهای شهرستان با حفظ استقلال و جایگاه دستگاه قضایی را از دادستان جدید شهرستان اردکان درخواست کرد.

این مقام قضایی تاکید کرد: با توجه به اشاعه جرائم فضای مجازی در حوزه اردکان این موضوع نگران‌ کننده است لذا درخواست شد که پلیس فتای اختصاصی در این شهرستان فعال شود که از دادستان جدید می‌خواهم ضمن پیگیری این موضوع با جرائم فضای مجازی نیز برخورد کند.

همچنین امام‌جمعه اردکان با اشاره به روایتی از حضرت علی (ع) گفت: وصف کردن، گفتن و شعار دادن عدالت، کار خیلی آسانی است اما در وقت اجرا خیلی دشوار و مشکل است.

حجت‌الاسلام‌ سید اسماعیل شاکر افزود: آرزو می‌کنیم که همه مسئولان به خصوص کسانی که در دستگاه قضا هستند بیش از آنکه در توصیف این مطلب را بیان کنند در عمل عدالت نیز اجرا بشود.

وی با قدردانی از زحمات چند ساله دادستان سابق شهرستان برای جانشین وی آرزوی موفقیت کرد و گفت: آقای حسن‌پور سابقه خدمت در اردکان را دارد و این امتیازی است که با فضای شهرستان آشناست.

با حضور مسئولان استان یزد و شهرستان و با قرائت حکم رئیس قوه قضاییه، با  قدردانی از زحمات و تلاش‌های چهارساله محمدعلی ابوالحسنی، مهدی حسن‌پور به‌عنوان دادستان جدید عمومی و انقلاب شهرستان اردکان معرفی شد.

مرکز شهرستان ۹۸ هزار نفری اردکان در ۶۰ کیلومتری شمال شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۴/  ۲۰۴۷/

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =