۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۴۵
کد خبرنگار: 1238
کد خبر: 83416247
۰ نفر

برچسب‌ها

برداشت خارک از نخلستان های خرمشهر آغاز شد

آبادان - ایرنا - مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر گفت: برداشت خارک و رطب نوبرانه از سطح ۲هزار و ۱۰۰ هکتار از نخلستان های بارور این شهرستان آغاز شد.

محمد مطرودی دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: ۹۵ درصد از نخلستان های خرمشهر دارای رقم استعمران هستند که رقمی زودرس است و محصول آنها نوبرانه ی وارد بازار مصرف می شود.

وی میزان برداشت خرما از هر هکتار از نخلستان های خرمشهر را پنج تن پیش بینی کرد و افزود:سال زراعی گذشته هفت هزار تن خرمای مازاد بر نیاز کشاورزان خرمشهری توسط تعاون روستایی خریداری و به خارج از کشور صادر شد. 
مطرودی عمده ترین ارقام صادراتی خرما از این شهرستان را استعمران و زاهدی اعلام کرد و بیان داشت:استعمران، زاهدی، بریم، خضراوی، بلیانی، برحی، قنطار، سویدانی، خصاب، عویدی، لیلوی، دیری، یوزی، شکرا، اشگر، فرسی و حلاوی، از عمده ارقام خرمای تولیدی این شهرستان هستند. 

به گزارش ایرنا شهرستان خرمشهر سه هزار و ۷۰۰ هکتار نخلستان دارد که از این میزان ۲ هزار و ۱۰۰ هکتار از آن بارور و یک هزار و ۶۰۰هکتار به صورت نهال یا غیر بارور هستند. 
عمده نخلستان های بارور در خرمشهر از نوع تجاری استعمران است که بیشتر کشاورزان بخشی از آن به صورت خارک و رطب برداشت و در بازارهای داخلی عرضه می کنند. 

۷۱۰۰/۶۰۶۸

برچسب‌ها