۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۹
کد خبرنگار: 1026
کد خبر: 83416234
۰ نفر

برچسب‌ها

سفیر اتریش در تهران به مازندران سفر کرد

ساری-ایرنا- اشتفان شولتز سفیر اتریش در ایران عصر امروز دوشنبه برای دیدار با استاندار مازندران و برگزاری نشستی با معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی ، گردشگری و صنایع دستی از طریق فرودگاه رامسر وارد این استان شد.

رئیس دفتر نمایندگی وزارت امور خارجه در مازندران هدف از سفر شولتز به این استان را بررسی گسترش روابط تجاری با این استان اعلام کرد.

اسرافیل امیری به خبرنگار ایرنا گفت که سفیر اتریش در ایران علاوه بر دیدار با استاندار مازندران، نشستی هم با فعالان اقتصادی استان خواهد داشت.

اتریش با حدود ۹ میلیون نفر جمعیت از کشورهای اروپای مرکزی است. پایتخت این کشور وین نام دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار اتریش، حجم مبادلات تجاری ایران و اتریش در سال ۲۰۱۸ میلادی بیش از ۷۲۵ میلیون یورو بود. دو کشور سال ۲۰۱۷ میلادی هم ۴۲۰ میلیون یورو مبادلات تجاری داشتند.

گزارش های رسمی حاکیست که جمهوری اسلامی ایران سال گذشته میلادی ۴۵۷ میلیون دلار به اتریش صادرات داشت که افزایش حدود ۲۸۳ درصدی را نسبت به سال ۲۰۱۷ برخوردار بود. واردات ایران از اتریش هم در سال ۲۰۱۸ با ۱۱ درصد کاهش نسبت به سال قبل تر به ۲۶۸ میلیون یورو رسید.

در مجموع تراز تجاری مبادلات دو کشور در سال ۲۰۱۸ با ۱۸۹ میلیون یورو به نفع ایران مثبت بود.
اگرچه  میزان صادرات مازندران به اتریش قابل ملاحظه نیست ولی این کشور ۲ سال پیش درخواست سرمایه گذاری ۲۳ میلیون یورویی برای ساخت نیروگاه ۲۵ مگاواتی را داشت که تاکنون به مرحله اجرا نرسید.

گفته می شود اتریشی ها مایل به سرمایه گذاری در زمینه گردشگری در استان مازندران هم هستند.
۶۹۸۲/۱۶۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =