۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۲
کد خبرنگار: 1182
کد خبر: 83416218
۰ نفر

برچسب‌ها

خوزستان همچنان بر مدار گرما

اهواز - ایرنا- طبق نقشه های پیش بینی هواشناسی خوزستان، روز دوشنبه تا سه شنبه هفته جاری افزایش یک تا ۲ درجه ای هوا در خوزستان پیش بینی می شود.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا به نقل از اداره کل هواشناسی خوزستان، محمد سبزه زاری گفت: بررسی نقشه های پیش یابی نشان دهنده وزش باد متوسط تا شدید در فردا تا اواخر هفته جاری به ویژه در مناطق غربی، جنوبی و مرکزی است که احتمال برخاستن گرد و غبار محلی و موقتی در این مناطق دور از انتظار نیست.

همچنین از اوایل شامگاه دوشنبه تا اوایل صبح روزهای چهارشنبه و پنجشنبه با جنوبی شدن جریانات در ساعاتی احتمال افزایش رطوبت در شهرهای ساحلی خوزستان وجود دارد، فردا دوشنبه افزایش یک تا ۲ درجه ای دما و وقوع دمای ۴۹ درجه در برخی نقاط خوزستان مورد انتظار است.

بنا براین گزارش در ۲۴ ساعت گذشته آبادان با ۴۷.۲ و ایذه با ۲۱.۹ درجه بیشترین و کمترین میزان دما را در خوزستان داشتند.دمای هوا در اهواز در این مدت حداکثر ۴۵،۷ و حداقل ۲۷.۱ درجه سانتیگراد بوده است.

رطوبت هوا در صبح روز دوشنبه در هندیجان ۸۶، ماهشهر ۷۹ و بستان و امیدیه ۶۸ درصد گزارش شد.

به گفته مدیرکل هواشناسی خوزستان میانگین دمای هوا در تیر امسال در این استان به ۳۷.۲ درجه سانتیگراد رسید که نسبت به دوره بلندمدت ۰.۴ درجه افزایش یافته است.

۹۸۸۷ / ۶۰۳۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =