۸ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۵۸
کد خبرنگار: 1036
کد خبر: 83416172
۰ نفر

برچسب‌ها

ستاری: شاخص نوآوری کشور ۴ رتبه ارتقا یافته است

نوشهر- ایرنا - معاون علمی و فناوری رییس جمهوری گفت: با وجود مناسب نبودن شرایط عمومی اقتصاد کشور در سال گذشته، جایگاه ایران در نوآوری جهانی چهار رتبه بهبود پیدا کرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، سورنا ستاری روز سه شنبه در حاشیه بازدید از مرکز رشد واحدهای فناور نوشهر در گفت و گو با خبرنگاران با یادآوری اینکه بخش عمده ای از محاسبه شاخص نوآوری به شرایط عمومی اقتصاد کشور بازمی گردد، اظهار داشت: از ابتدای فعالیت دولت تا کنون ۶۰ رتبه کاهش در این شاخص را داشتیم که رقم قابل توجهی است. 
وی گفت: مطئمن هستیم امسال با توجه به فعالیت شرکت های دانش بنیان و افزایش میزان فروش آنها و همچنین بهبود شرایط اقتصادی کشور که از ماههای نخست امسال شاهد آن هستیم، این رتبه بیشتر ارتقا می یابد.
معاون رییس جمهوری با اشاره به سفر خود به مازندران اظهار داشت: مازندران به لحاظ برخورداری از نیروی انسانی متخصص در حوزه دانش بنیان و نیز ظرفیت های طبیعی جاذبه گردشگری جزو استان های مهم کشور است؛ اما مساله مهمتر آن که از این نیروی  مجرب و متخصص چگونه می توان در راستای تقویت گردشگری بهره برداری کرد و ضمن اینکه این نیروها  به جای آنکه برای فعالیت به دیگر استان ها بروند به نحوی برنامه ریزی شود تا در همین استان بمانند .

وی اظهار داشت : این سفر در حقیقت می تواند بستر تحول آفرین باشد و این آمادگی وجود دارد تا برای توسعه مراکز رشد و نو آوری و پارک ها برنامه ریزی نمود و طبیعتا در این بازدیدها با ریز مشکلات در این حوزه آشنا خواهیم شد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری  فضای کاری مرکز رشد و فناور نوشهر را بسیار نامطلوب دانست و گفت : سعی براین است تا با همراهی و همکاری استاندار مازندران و نیز نماینده مردم شهرستا نهای نوشهر، چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی در این زمینه تصمیمات خوبی  گرفته شود . 

مازندران دارای یک پارک علم و فناوری و مرکز رشد است که چهار مرکز آن در ساری ، آمل ، بهشهر و سیمرغ در شرق استان و دو مرکز نوشهر و تنکابن در غرب مازندران زیر مجموعه پارک علم و فناوری فعالیت دارند. 

۱۱۶ شرکت دانش بنیان در مازندران با تولید حدود ۴۰۰ محصول از سوی این شرکت ها زیر نظر پارک قرار دارند. در حال حاضر فضای زیر مجموعه پارک علم و فناوری استان ۵ هزارمتر مربع است. 

پارک علم و فناوری مازندران از سال ۸۹ فعالیت خود را با ۴ شرکت دانش بنیان آغاز کرد و اکنون میزان صادرات این شرکت ها به حدود چهار میلیون یورو رسیده است. 

 /۱۶۰۲/۷۰۷۸/۱۲۹۵/  ۱۶۵۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =