۷ مرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۱۱
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83416163
۰ نفر
البرز در مسابقات فرهنگی هنری کشور ۲۰ رتبه برتر کسب کرد

کرج - ایرنا - دانش آموزان البرز در سی و هفتمین مسابقات فرهنگی و هنری کشور که با رویکرد مهارت آموزی و تقویت روحیه مشارکت جویی برگزار شد،  ۲۰ رتبه برتر کسب کردند.

در سی و هفتمین مسابقات فرهنگی هنری البرز ۲۷۰ هزار دانش آموز در مرحله آموزشگاهی سال تحصیلی ۹۸-۹۷ شرکت کردند.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز روز دوشنبه در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: دانش آموزان دوره اول و دوم متوسطه در رشته بازی رایانه ای، وبلاگ نویسی، زغال، نشریه الکترونیکی، معرق، نقد ادبی، سنتور، تار، سه تار، نی، مقاله پژوهی، داستانی، داستان نویسی و نقالی رتبه اول به دست آوردند.

فرشته فهمیده خاطرنشان کرد: دانش آموزان برگزیده  البرز از آموزش و پرورش نواحی ۴ گانه کرج و شهرستان های ساوجبلاغ و نظرآباد هستند.

وی با بیان اینکه رقابت استانی دانش آموز البرزی در سی و هفتمین دوره مسابقات فرهنگی هنری درکانون شهید فهمیده کرج برگزار شد، اضافه کرد: برگزاری مسابقات فرهنگی هنری نقش موثری در مهارت آموزی، تقویت روحیه مشارکت جویی و تعاون بین دانش آموزان دارد.

فهمیده یادآور شد: این مسابقات با هدف شناسایی و شکوفایی استعدادهای دانش آموزان در زمینه هنرهای آوایی، نمایشی و فیلم کوتاه، هنرهای دستی و تجسمی، ادبی و پژوهشی، رسانه، فضای مجازی و کتابخوانی اجرایی شد.

وی تصریح کرد: مسابقات فرهنگی هنری در قالب ۷۲ رشته و گرایش در چهار مرحله آموزشگاهی، منطقه ای، استانی و کشوری و با محورهای ادبی و پژوهشی، رسانه و فضای مجازی، هنرهای آوایی، نمایشی و فیلم کوتاه، دستی و تجسمی برگزار شد.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش البرز با اشاره به اینکه مسابقات فرهنگی هنری دوره دوم متوسطه به صورت حضوری دربرخی از رشته ها همانند تئاتر صحنه ای و مشاعره برگزار شد، ادامه داد: داوری این مسابقات را یکصد نفر از داوران برجسته فرهنگی هنری استان البرز بر عهده داشتند.

فهمیده بیان داشت: از نفرات برتر استان ها در جشنواره مسابقات فرهنگی و هنری کشور که مردادماه سالجاری در تهران برگزار می شود، تجلیل به عمل می آید.

استان البرز۴۶۰ هزار دانش آموز دارد.

۲۸۱۹/ 6993

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 9 =